Nicolas Cage, Ben Affleck alebo herci, ktorí si takmer zahrali Supermana

Neboli sme ďaleko od toho, aby sme filmového Supermana poznali s inou tvárou.

S postavou komiksového hrdinu Supermana si najčastejšie spájame tvár Henryho Cavilla (Muž z ocele, Batman vs. Superman), alebo Christophera Reeva z klasického Supermana z roku 1978. Hrdinu z planéty Krypton si, samozrejme, naprieč rokmi zahrali rôzni ďalší herci, ale niektorí diváci možno nevedia, že Supermana mohli stvárniť aj iné herecké hviezdy.

Pri niektorých je celkom škoda, že sa úlohy napokon nechopili, pri iných je to skôr šťastie. Poďme sa teda pozrieť na 10 hercov, ktorí si v minulosti takmer zahrali Supermana.

Nicolas Cage

Nicolas Cage si mal slávneho hrdinu s veľkým S na hrudi zahrať v adaptácii Superman Lives od Tima Burtona, ktorá sa chystala v 90. rokoch. Scenár vtedy pripravoval Kevin Smith, ale Burton sa ho rozhodol zahodiť a napísať úplne nový. Cage dokonca natočil niekoľko promo fotiek v kultovom supermanovskom obleku.

Áno, v tejto verzii sa mal Superman objaviť s dlhými vlasmi. Z projektu však (našťastie?) nič nebolo a museli sme si počkať až na Zacka Snydera a jeho Muža z ocele.

Joe Manganiello

Meno Joea Manganiella sa skloňovalo práve pri už spomenutej verzii Muž z ocele od Zacka Snydera. Hlavnú úlohu ponúkol hercovi samotný režisér. Zlá voľba to zrejme nebola. Manganiello bol podľa svojich slov veľký fanúšik supermanovských komiksov a o možnosti zahrať si Supermana sa vyjadroval pomerne nadšene.

Napokon však bol nútený odmietnuť. Dôvod? Nakrúcal novú sériu seriálu True Blood a na náročné natáčanie Muža z ocele si jednoducho nenašiel čas. V komiksovej tímovke Justice League sa však napokon aspoň mihol ako záporák Deathstroke.

Warner Bros.

Ben Affleck

O rolu kultového hrdinu sa svojho času uchádzal aj Ben Affleck. Bolo to pre vyššie spomenutý projekt Superman Lives. To bolo ešte predtým, než sa k projektu pripojil Tim Burton. Kevin Smith, ktorý napísal pôvodný scenár, totiž Afflecka horlivo presviedčal, aby sa tejto úlohy chopil a herca tiež odporúčal všade, kade chodil.

S príchodom Burtona však všetky snahy zamrzli. Affleck tak napokon slušne stvárnil aspoň Batmana v komiksovkách Batman vs. Superman a Justice League.

Buena Vista International

Ashton Kutcher

Aj Ashton Kutcher bol svojho času zvažovaný do úlohy známeho Kryptoňana. Bolo to pre chystaný film, pod ktorým sa mal režisérsky podpísať Brett Ratner. Kutcher sa dokonca zúčastnil aj castingu v známom obleku, kde zohral niekoľko scén s Keri Russell. Tá mala vo finálnej snímke stvárniť Lois Lane.

Herec podľa neskorších rozhovorov priznal, že už počas castingu cítil, že táto rola nie je nič preňho. Kutcher mal navyše dojem, že v kostýme vyzerá smiešne, takže napokon sme sa ho na plátnach nedočkali.

Open Road Films

Josh Hartnett

Josh Hartnett mal celkom šťastie, keďže si ho producenti vyhliadli rovno pre troch rôznych superhrdinov, konkrétne Supermana, Batmana a Spider-Mana. Herec však všetky tri ponuky rázne zmietol zo stola.

Vyjadril sa v tom zmysle, že pokiaľ by nejakú z nich vzal, fanúšikovia by ho vnímali už len cez optiku Supermana (prípadne Batmana či Spider-Mana). Tým pádom by už zo seba nikdy nestriasol supermanovský tieň, a to nechcel dopustiť.

Metro-Goldwyn-Mayer/The Weinstein Company

Clint Eastwood

Legendárny herec a režisér Clint Eastwood je žijúcim klasikom Hollywoodu. Bol to však práve on, komu na stole pristála ponuka zahrať si Supermana. Osobne mu rolu ponúkol riaditeľ štúdia Warner Bros., Frank Wells, a presviedčal ho, aby ju vzal. Eastwood ale ostal neoblomný a poznamenal, že táto úloha „proste nie je preňho“ a že je viacero hercov, ktorí sa na ňu hodia viac.

United Artists

Will Smith

Keď režisér Bryan Singer chystal svoju komiksovku Superman Returns, rátal s tým, že by si slávneho hrdinu mohol zahrať Will Smith. Môže sa to zdať ako zvláštna voľba a toho si bol vedomý aj samotný herec, takže okamžite odmietol. Podľa neho sú fanúšikovia skrátka zvyknutí na to, že Clark Kent alias Superman má byť beloch.

Smith sa obával, že ak by takúto známu rolu vzal, okamžite by sa na jeho hlavu zniesla vlna silnej kritiky. Napokon sa však do sveta DC predsa len dostal, a síce ako Deadshot v úspešnej tímovke Suicide Squad.

Warner Bros.

Arnold Schwarzenegger

Záujem zahrať si muža z ocele mal aj legendárny Arnold Schwarzenegger a naozaj sa snažil, aby si producenti vybrali práve jeho. V tomto prípade však nebol záujem zo strany štúdia. Schwarzenegger bol ako voľba zavrhnutý. Predovšetkým bol príliš svalnatý a jeho rakúsky prízvuk sa k typicky americkému hrdinovi tiež veľmi nehodil.

Predstava Schwarzeneggera ako utiahnutého novinára Clarka Kenta je tiež dosť neuveriteľná, takže je asi dobre, že sme ho v tejto úlohe napokon nevideli.

20th Century Fox

Jude Law

Celoživotný fanúšik komiksov Jude Law bol favoritom Bretta Ratnera pre jeho supermanovský projekt. Aj napriek tomu, že herec odmietol, Ratner to nevzdal a požičal Lawovi Supermanov oblek s tým, že možno zmení názor.

Jude Law neskôr spomínal, že keď si oblek vyskúšal a pozrel sa na seba do zrkadla, tak okamžite vedel, že toto nebude fungovať. Nebolo podľa neho potrebné, aby ho v tomto kostýme videl celý svet.

Columbia Pictures

Matt Bomer

Matt Bomer si mohol Supermana zahrať v projekte režiséra Bretta Ratnera, o ktorom už v tomto článku neraz bola reč. Tento projekt, na ktorom participoval aj zázračný J. J. Abrams, však napokon stroskotal a s ním aj nádeje na Bomera v hlavnej úlohe. Ako sa však herec vyjadril, „absolútne neľutuje“, že Supermana napokon nestvárnil.

USA Network

Zdroj: dailysuperheroes.com
Titulná fotka: Warner Bros.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 ľudí, ktorí okašľali systém tým najlepším možným spôsobom


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME