Ostaň v kontakte so svetom
Veľmi silnou stránkou všetkých služieb Googlu je to, že prostredníctvom jedného konta vieš využívať všetky nástroje a jednoducho zdieľať svoj obsah s ostatnými zaregistrovanými používateľmi. Google tiež vyvinul nástroj Kontakty, kde si môžeš zálohovať svoje vlastné kontakty. Práve vďaka prepojeniu účtov dokáže Google spárovať tieto kontakty s ďalšími adresami, zdieľanými dokumentmi či fotkami.
Google myslel aj na to, aby jeho používatelia zostali informovaní a v centre diania. Zabezpečuje to nástroj Správy Google. Ide o priestor, v ktorom sú zoskupené správy z rôznych sfér a zdrojov, pričom je možné si vybrať obľúbené oblasti a tiež „sledovať“ iba konkrétne správy, či už na základe tematického zameranie, geografického vymedzenia alebo zdrojov.
Nákupy, peniaze, služby
V rámci ponuky nástrojov nájdeš aj také, ktoré sa týkajú obchodu, financií a nakupovania. Sťahovaniu a „nákupu“ aplikácií sa venuje Obchod Play. Je to platforma, kde si človek môže stiahnuť všetky aplikácie, ktorú na svete existujú. Nejde len o aplikácie spoločnosti Google, ale o rôzne – od komunikačných až po hry.
S reálnym nákupom ti môže pomôcť služba Nákupy Google, ktorá funguje na rovnakom princípe ako napríklad Heureka.sk. Ide teda o porovnávanie cien produktov spolu so zoznamom preklikov na stránky jednotlivých predajcov.
Do tejto sféry zapadajú aj Google Financie. Je to služba, ktorá ponúka prehľad finančného trhu, vývoj na burzách, zvyšovanie a znižovanie hodnôt mien a komodít, teda sleduje všetko, čo sa deje na ekonomických trhoch.
Nákupu sa týka aj služba Internetový obchod Chrome, v ktorom si môžeš zabezpečiť vylepšenia pre svoj Google Chrome. Vylepšenia sa týkajú na jednej strane vzhľadu, no zároveň aj funkcie, čo znamená, že si vieš stiahnuť vo forme aplikácie jednotlivé nástroje Googlu a zefektívniť tak svoju prácu.
Všetci milujeme reklamy
Keďže všetci veľmi dobre vieme, že najotravnejšou vecou na internete sú reklamy, Google ti ponúka možnosť si ich personalizovať. Dá sa to cez Moje centrum reklám, vďaka ktorému vieš mať väčšiu kontrolu nad tým, čo sa ti zobrazuje na Googli či YouTube. Toto sa týka konzumentov reklamy.
A čo takí inzerenti? Pre tých Google vyvinul službu Google Ads. Google Ads sú nástrojom zárobku obrovského množstva firiem a poskytovateľov služieb, lebo práve vďaka tejto službe sa nám, konzumentom, zobrazujú reklamy. A povedzme si úprimne, koľkokrát si už urobil nákup iba preto, že na teba vybehla nejaká reklama?
Google investoval aj do vzdelania a umenia
Pravdepodobne aj vplyvom pandémie Google investoval do vytvorenia platformy, ktorá bude zlepšovať komunikáciu medzi žiakmi a učiteľmi. Nazval ju Učebňa. Ide o bezplatnú platformu, vďaka ktorej je možné manažovať online výučbu.
Táto aplikácia zjednodušila zadávanie a hodnotenie úloh, ako aj zdieľanie súborov medzi učiteľmi a žiakmi. Na rovnaký cieľ slúži Jamboard, digitálna tabuľa od Googlu, na ktorej sa môže podieľať viacero účastníkov naraz.
Pre milovníkov umenia Google vytvoril niečo špeciálne. Ide o službu Umenie a kultúra. Vďaka tejto aplikácii je možné vyhľadať na základe kľúčových slov všetko, čo sa danej témy týka. Napríklad, keď zadáš meno Van Gogh, služba ti vygeneruje všetko – články, obrazy, dokonca virtuálne prehliadky múzeí.
Podobným nástrojom sú aj Google Knihy. Táto služba sa týka vyhľadávania kníh. Nejde len o generovanie informácií o knihách, ale aj o sprostredkovanie prístupu ku konkrétnym textom. Ide o to, že jednotlivé knižnice, resp. miesta, kde sa dané knihy nachádzajú, texty prevedú do digitalizovanej podoby, vďaka čomu k nim má prístup ktokoľvek na svete.
V pozadí nezostal ani svet filmu. Google totiž vyvinul aplikáciu Filmy Google Play, vďaka ktorej je možné sledovať buď zakúpené filmy, alebo tie vypožičané. Teraz sa už táto aplikácia volá Google TV.