Nie je to len ananás. Divné experimenty s pizzou, z ktorých by porazilo nejedného Taliana

Čo všetko sú tvoriví ľudia ochotní hodiť na obľúbenú pochúťku?

Zdroj: nre1313 / reddit.com

Pizza je jedna z mála potravín, ktorú miluje každý. Ak nesúhlasíš, zrejme si len nenašiel tú pravú. Od svojich skromných počiatkov, keď jedinými prísadami boli paradajky, syr a saláma, prešla pizza veľkú cestu a dnes poznáme stovky rôznych ingrediencií.

Nie každý súhlasí s možnosťou obrovského výberu a každá pizza mimo najtradičnejšej receptúry pre neho nie je pizzou. Niektorých ortodoxných nadšencov dokáže vytočiť aj taká bežná ingrediencia, akou je kukurica.

To, či ananás patrí na pizzu, je večným problémom, ktorý už dávno prestal baviť asi každého príčetného človeka. No kým všetci riešili ananásovú otázku, na pizzu sa nenápadne prikradli desiatky ďalších prísad. Prísad, schopných vyvolať ešte väčšie kontroverzie. Ukážme si niekoľké z nich.

Čučoriedky nie sú ničím nezvyčajným v našej kuchyni, predsa ich ale v kombinácii s pizzou vidíme málokedy

Austrálčania veľmi radi zjedia všetko to, čo nezje ich. Pizzerie u našich protinožcov ponúkajú takéto špeciality.

Pre skutočne náročných je tu pizza s kúskami jedlého zlata

V Japonsku sú veľmi populárne rôzne druhy pizze s darmi mora. Krevety, chobotnice a spol. tam predstavujú bežnú súčasť stravy.

Zvláštnu famíliu predstavujú sladké pizze. Takto vyzerá kombinácia Nutelly a marshmallow.

Vo Švédsku, ale aj v ďalších škandinávskych krajinách sa v posledných rokoch rozšírila Pizza Afrikana. Ako je jasné z názvu, ide o kombináciu talianskej klasiky s africkými chuťami. Afrikana obsahuje rozmanité exotické prísady, z ktorých najbežnejšími sú banány, arašidy a karí.

Hotový škandál vyvolal príspevok, ktorý sa pred niekoľkými dňami objavil na Reddite. Jeden užívateľ pridal fotografiu pizze, ktorú mal možnosť ochutnať na návšteve Dánska. Áno, skutočne sú to kúsočky kiwi.

Kiwi pizza from a Danish pizzeria, an unholy abomination from shittyfoodporn

Fotka spôsobila vášnivý stret názorov. Jedna strana si nedokázala predstaviť, ako niekto môže jesť toto čudo a považuje to za znesvätenie pizze (medzi nimi aj autor fotografie). Na strane druhej stáli tí otvorenejší, ktorí radi experimentujú a pizzu by radi ochutnali. Podobne ako pizzu Afrikana majú na svedomí prisťahovalci z Afriky, kiwi pizzu do Škandinávie priniesli tureckí imigranti.

Pizza ponúka takmer nekonečné možnosti a takmer s istotou môžeme tvrdiť, že ak existuje niečo, čo sa dá jesť, niekto to dal na pizzu. Možno o pár rokov bude Elon Musk privážať z vesmíru mesačné kamene a ponuky pizzerií sa rozšíria o novinku v podobe Moondust pizze.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
29
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Jednoduché tipy a triky, ktoré dokážu ozvláštniť aj obyčajné jedlá


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME