Vzťahy sú komplikované veličiny života vyžadujúce si dôveru. Základom je určite komunikácia, no bez dôvery v lojalitu toho druhého by žiadny vzťah dlho nevydržal. Žiaľ, do niektorých vzťahov sa občas zatúla nešťastie v podobe podvádzania. A vôbec nemusí ísť len o posteľové radovánky.
Vo vzťahu sa mikropodvádzanie môže javiť ako drobná záležitosť, no má rovnaký emocionálny dosah ako klasická nevera. Mikropodvádzanie má rôzne podoby a môže vážne ovplyvniť dôveru a stabilitu vzťahu. Dnes bude reč o 10 príkladoch mikropodvádzania, ktoré môžu vyzerať nevinne, ale opak je pravdou.
1. Nedostatok pozornosti a nezáujem o partnerove potreby: Ignorovanie potrieb a emócií partnera, nedostatok komunikácie a prejavu záujmu môžu viesť k pocitu opustenia a nedocenenia.
2. Skryté správy: Tajné posielanie správ a skrývanie ich pred partnerom môže vytvoriť pocit nedôvery a priepasti medzi tebou a tvojou polovičkou. Podobné je to aj v prípadne tajných stretnutí s inou osobou, aj keď nejde o žiadnu formu intímneho stretávania sa. Všetky tieto veci môžu vyvolať u partnera podozrenie a narušiť dôveru vo vzťahu.
3. Emocionálne puto s inou osobou: Vytváranie hlbokých emocionálnych väzieb s inou osobou mimo tvojho partnerstva môže viesť k tzv. emocionálnej nevere, ktorá môže mať na vzťah veľmi negatívny vplyv.
4. Zdieľanie intímnych detailov: Zdieľanie intímnych detailov vášho života s inou osobou mimo vášho vzťahu spôsobuje v partnerovi pocit zrady.
5. Klamanie: Klamanie nikdy neveští nič dobré. Ak klameš svojmu partnerovi o svojich aktivitách alebo stretnutiach s inými ľuďmi, aj keď za nimi nie je nič nekalé, zbytočne v ňom vytváraš pocit strachu a narúšaš dôveru vo vašom vzťahu.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane