Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Nie je to len o nevere. 10 príkladov mikropodvádzania, ktoré sú vo vzťahu podobne vážne, ako keď niekomu zahneš

Podviesť znamená aj niečo iné, ako len sa s niekým vyspať.


Vzťahy sú komplikované veličiny života vyžadujúce si dôveru. Základom je určite komunikácia, no bez dôvery v lojalitu toho druhého by žiadny vzťah dlho nevydržal. Žiaľ, do niektorých vzťahov sa občas zatúla nešťastie v podobe podvádzania. A vôbec nemusí ísť len o posteľové radovánky.

Vo vzťahu sa mikropodvádzanie môže javiť ako drobná záležitosť, no má rovnaký emocionálny dosah ako klasická nevera. Mikropodvádzanie má rôzne podoby a môže vážne ovplyvniť dôveru a stabilitu vzťahu. Dnes bude reč o 10 príkladoch mikropodvádzania, ktoré môžu vyzerať nevinne, ale opak je pravdou.

1. Nedostatok pozornosti a nezáujem o partnerove potreby: Ignorovanie potrieb a emócií partnera, nedostatok komunikácie a prejavu záujmu môžu viesť k pocitu opustenia a nedocenenia.

Ľudia prezradili, aké prapodivné maniere tolerujú svojim polovičkám

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia prezradili, aké prapodivné maniere tolerujú svojim polovičkám

2. Skryté správy: Tajné posielanie správ a skrývanie ich pred partnerom môže vytvoriť pocit nedôvery a priepasti medzi tebou a tvojou polovičkou. Podobné je to aj v prípadne tajných stretnutí s inou osobou, aj keď nejde o žiadnu formu intímneho stretávania sa. Všetky tieto veci môžu vyvolať u partnera podozrenie a narušiť dôveru vo vzťahu.

3. Emocionálne puto s inou osobou: Vytváranie hlbokých emocionálnych väzieb s inou osobou mimo tvojho partnerstva môže viesť k tzv. emocionálnej nevere, ktorá môže mať na vzťah veľmi negatívny vplyv.

4. Zdieľanie intímnych detailov: Zdieľanie intímnych detailov vášho života s inou osobou mimo vášho vzťahu spôsobuje v partnerovi pocit zrady.

5. Klamanie: Klamanie nikdy neveští nič dobré. Ak klameš svojmu partnerovi o svojich aktivitách alebo stretnutiach s inými ľuďmi, aj keď za nimi nie je nič nekalé, zbytočne v ňom vytváraš pocit strachu a narúšaš dôveru vo vašom vzťahu.

Nie je to len o nevere. 10 príkladov mikropodvádzania, ktoré sú vo vzťahu podobne vážne, ako keď niekomu zahneš
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.