Nie každý má biely sneh. V mestečku na Sibíri preto natreli sneh na bielo

Dôvod, prečo to urobili ťa prekvapí.

V Ruskom mestečku Myski majú naozaj zaujímavý spôsob ako zakryť viditeľné následky znečistenia po uhoľných baniach. Keďže v tomto meste je síce veľa snehu, no vôbec nie je dôsledkom znečistenia biely, miestne autority sa to rozhodli zmeniť. Znečistený sneh natreli na bielo.

Dôsledkom špinavého snehu je veľká koncentráciu uhoľných baní v okolí. Miestne úrady sa tak rozhodli zakročiť a pomocou moderných technológií natreli sneh na bielo.

Na skutočnosť upozornila žena, ktorá natočila video, kde je zobrazená jej ruka od náteru po tom, ako sa dotkla snehu. Miestne úrady nazhromaždili sneh na jednu veľkú kopu a následne ju natierali bielou farbou. Chceli tak urobiť radosť miestnym deťom, ktoré sa mali na tomto kopci sánkovať.

Dimitrij Ivanov, primátor mesta, sa vyjadril, že s týmto počinom nesúhlasí a ľudí, za to zodpovedných, pokarhal. Podľa jeho slov nariadil odstránenie náteru. „Ospravedlňujem sa obyvateľom mesta, že im tento incident pokazil novoročnú náladu,“ povedal primátor. Vzhľadom na veľký výskyt uhoľných baní v Rusku, kde je práve ťažba uhlia jedným z najväčších biznisov, takýto špinavý sneh nie je ničím výnimočný. V Rusku by ste našli hneď niekoľko takýchto miest, kde by ste krásny biely sneh hľadali len márne.

Mesto, kde nikdy nevidíš biely sneh

Priemyselná doprava a naskladňovanie uhlia pravidelne uvoľňujú veľké množstvo čierneho prachu do ovzdušia. To má obzvlášť viditeľné účinky v zime, keď sa uhoľný prach zmieša s vlhkosťou v atmosfére a začne snežiť. Takéto mestá sú špecifické tým, že všade padá bez rozdielu na lokalitu špinavý sneh. Znečistený sneh nájdete v okolí prístavov, dopravných uzlov a všade, kde jednoducho sneh napadne.

Zdroj: newsweek.com
Titulná fotka: youtube.com 

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Obľúbené rozprávky nášho detstva, na ktoré sme takmer zabudli

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME