Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

V Ruskom mestečku Myski majú naozaj zaujímavý spôsob ako zakryť viditeľné následky znečistenia po uhoľných baniach. Keďže v tomto meste je síce veľa snehu, no vôbec nie je dôsledkom znečistenia biely, miestne autority sa to rozhodli zmeniť. Znečistený sneh natreli na bielo.

Dôsledkom špinavého snehu je veľká koncentráciu uhoľných baní v okolí. Miestne úrady sa tak rozhodli zakročiť a pomocou moderných technológií natreli sneh na bielo.

Na skutočnosť upozornila žena, ktorá natočila video, kde je zobrazená jej ruka od náteru po tom, ako sa dotkla snehu. Miestne úrady nazhromaždili sneh na jednu veľkú kopu a následne ju natierali bielou farbou. Chceli tak urobiť radosť miestnym deťom, ktoré sa mali na tomto kopci sánkovať.

Dimitrij Ivanov, primátor mesta, sa vyjadril, že s týmto počinom nesúhlasí a ľudí, za to zodpovedných, pokarhal. Podľa jeho slov nariadil odstránenie náteru. „Ospravedlňujem sa obyvateľom mesta, že im tento incident pokazil novoročnú náladu,“ povedal primátor. Vzhľadom na veľký výskyt uhoľných baní v Rusku, kde je práve ťažba uhlia jedným z najväčších biznisov, takýto špinavý sneh nie je ničím výnimočný. V Rusku by ste našli hneď niekoľko takýchto miest, kde by ste krásny biely sneh hľadali len márne.

Mesto, kde nikdy nevidíš biely sneh

Priemyselná doprava a naskladňovanie uhlia pravidelne uvoľňujú veľké množstvo čierneho prachu do ovzdušia. To má obzvlášť viditeľné účinky v zime, keď sa uhoľný prach zmieša s vlhkosťou v atmosfére a začne snežiť. Takéto mestá sú špecifické tým, že všade padá bez rozdielu na lokalitu špinavý sneh. Znečistený sneh nájdete v okolí prístavov, dopravných uzlov a všade, kde jednoducho sneh napadne.

Zdroj: newsweek.com
Titulná fotka: youtube.com 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť