Niekoľko dôvodov, prečo nikto z nás nemá rád návštevy

„Veď ostaňte ešte, čo budete…“

Zdroj: Shutterstock.com

Návštevy. Ako malí sme ich nemali radi a nemáme ich zväčša radi ani ako veľkí. Doslova by sa mohlo hovoriť o nejakom podivnom náboženstve, keď je reč o návštevách. Možno ich aj máš rád, no vždy sa zaručene nájde niečo, čo ti vyslovene lezie na nervy. Či už si práve ty na návšteve, alebo je návšteva u teba, vždy sa nájdu dôvody, prečo ich môžeš nemať rád. 

Neustále ťa nalievajú alkoholom

Nebola by to návšteva na Slovensku, ak by ti niekto okamžite pri vstupe nestrčil pod nos poldeci. Argument, že si šofér, je absolútne neplatný, dostávaš ihneď odpoveď: „Veď len za jeden si daj, to sa ti vstrebe, dokým pôjdete domov.“ Táto veta je zároveň predzvesťou toho, že to nebude len na hodinku – dve. Nikdy to však nekončí len pri jednom poháriku a nezáleží na tom, či ideš zajtra do práce, alebo nie.

Nemôžeš sa uvoľniť na toalete

Po tom, čo do teba hostitelia napchali štyri rôzne druhy koláčov, šalát a zapil si to fajnovým turkom, si nemôžeš byť istý reakciou svojich čriev. Už na tom gauči sedíš príliš dlho a nohavice, ktoré mohli byť voľné, sa záhadne zmenšili o dve čísla. Chceš-nechceš, musíš sa odhodlať a vykonať svoju potrebu. Nie je to trónenie ako doma, keď sa odviažeš a je ti jedno, či ťa niekto počuje. Každé jedno „šplech!“ ti spôsobuje kropaje potu na čele, nehovoriac o tom, keď musíš už tretíkrát splachovať.

Ostávajú dlhšie, ako by mali

Nielen byť na návšteve vie byť nepríjemné, ale aj hostiť návštevu. Ak si navyše introvert, dokáže to byť pre teba veľmi vyčerpávajúce. Miesto, kde by si inokedy mal Netflix & chill, obsadili ľudia, ktorých možno ani nemáš rád, no musíš ich strpieť. Každá hodina v ich prítomnosti je stále dlhšia. A oni nie a nie odísť. Úmyselné zívanie, naťahovanie sa a rozhovor o tom, aký si neskutočne unavený, nepomáha…

The Big Lebowski Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

Tvojou povinnosťou je všetko zjesť

Niekedy si nie si istý, či si sa ocitol v all you can eat reštaurácii, alebo je to naozaj len návšteva známych. Nebodaj by si bol ešte u babky. To už je úplne iný level návštevy. Z pozície hostiteľa si rovnaký, tiež všetkých nútiš, aby všetko zjedli, lebo si to robil predsa pre nich. Karta sa obrátila, ty sedíš pred stolom plným dobrôt a počúvaš: „Nože, zoberte si ešte, veď ste sa toho ani nedotkli.“

Dostávaš nepríjemné otázky

Okrem stolov prehýbajúcich sa pod ťarchou jedla je podstatou všetkých návštev komunikácia. Okrem klebiet a iných veľmi dôležitých vecí je esenciálnou súčasťou aj podrobný výsluch, za aký by sa nehanbil ani Horatio z C.S.I. Miami. Prečo nemáš partnera či partnerku, a ak máš, tak kedy bude svadba, kedy plánuješ deti a mnoho iných, nepríjemných otázok, na ktoré nemáš chuť odpovedať.

Nevyžiadané návštevy

Najhorším na návštevách je už len to, keď sú neohlásené a nevyžiadané. Ten človek, čo sa ti objaví na prahu dverí bez toho, aby ti to oznámil, a z krátkej návštevy alebo prosby je zrazu poldňová návšteva. Keď si menší, tak je pre teba každá návšteva nevyžiadaná. Pokým nejde o spolužiakov. Ak sa chceš pomstiť introvertovi, tak k nemu príď na krátku návštevu a nakoniec u neho prespi. Na ďalšiu už tak skoro neprídeš.

Shutterstock.com
Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
64
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Majitelia Airbnb sa podelili o hororové historky s najhoršími hosťami, akých kedy mali


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME