Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Návštevy. Ako malí sme ich nemali radi a nemáme ich zväčša radi ani ako veľkí. Doslova by sa mohlo hovoriť o nejakom podivnom náboženstve, keď je reč o návštevách. Možno ich aj máš rád, no vždy sa zaručene nájde niečo, čo ti vyslovene lezie na nervy. Či už si práve ty na návšteve, alebo je návšteva u teba, vždy sa nájdu dôvody, prečo ich môžeš nemať rád. 

Neustále ťa nalievajú alkoholom

Nebola by to návšteva na Slovensku, ak by ti niekto okamžite pri vstupe nestrčil pod nos poldeci. Argument, že si šofér, je absolútne neplatný, dostávaš ihneď odpoveď: „Veď len za jeden si daj, to sa ti vstrebe, dokým pôjdete domov.“ Táto veta je zároveň predzvesťou toho, že to nebude len na hodinku – dve. Nikdy to však nekončí len pri jednom poháriku a nezáleží na tom, či ideš zajtra do práce, alebo nie.

Nemôžeš sa uvoľniť na toalete

Po tom, čo do teba hostitelia napchali štyri rôzne druhy koláčov, šalát a zapil si to fajnovým turkom, si nemôžeš byť istý reakciou svojich čriev. Už na tom gauči sedíš príliš dlho a nohavice, ktoré mohli byť voľné, sa záhadne zmenšili o dve čísla. Chceš-nechceš, musíš sa odhodlať a vykonať svoju potrebu. Nie je to trónenie ako doma, keď sa odviažeš a je ti jedno, či ťa niekto počuje. Každé jedno „šplech!“ ti spôsobuje kropaje potu na čele, nehovoriac o tom, keď musíš už tretíkrát splachovať.

Shutterstock

Ostávajú dlhšie, ako by mali

Nielen byť na návšteve vie byť nepríjemné, ale aj hostiť návštevu. Ak si navyše introvert, dokáže to byť pre teba veľmi vyčerpávajúce. Miesto, kde by si inokedy mal Netflix & chill, obsadili ľudia, ktorých možno ani nemáš rád, no musíš ich strpieť. Každá hodina v ich prítomnosti je stále dlhšia. A oni nie a nie odísť. Úmyselné zívanie, naťahovanie sa a rozhovor o tom, aký si neskutočne unavený, nepomáha…

Tvojou povinnosťou je všetko zjesť

Niekedy si nie si istý, či si sa ocitol v all you can eat reštaurácii, alebo je to naozaj len návšteva známych. Nebodaj by si bol ešte u babky. To už je úplne iný level návštevy. Z pozície hostiteľa si rovnaký, tiež všetkých nútiš, aby všetko zjedli, lebo si to robil predsa pre nich. Karta sa obrátila, ty sedíš pred stolom plným dobrôt a počúvaš: „Nože, zoberte si ešte, veď ste sa toho ani nedotkli.“

Shutterstock

Dostávaš nepríjemné otázky

Okrem stolov prehýbajúcich sa pod ťarchou jedla je podstatou všetkých návštev komunikácia. Okrem klebiet a iných veľmi dôležitých vecí je esenciálnou súčasťou aj podrobný výsluch, za aký by sa nehanbil ani Horatio z C.S.I. Miami. Prečo nemáš partnera či partnerku, a ak máš, tak kedy bude svadba, kedy plánuješ deti a mnoho iných, nepríjemných otázok, na ktoré nemáš chuť odpovedať.

Nevyžiadané návštevy

Najhorším na návštevách je už len to, keď sú neohlásené a nevyžiadané. Ten človek, čo sa ti objaví na prahu dverí bez toho, aby ti to oznámil, a z krátkej návštevy alebo prosby je zrazu poldňová návšteva. Keď si menší, tak je pre teba každá návšteva nevyžiadaná. Pokým nejde o spolužiakov. Ak sa chceš pomstiť introvertovi, tak k nemu príď na krátku návštevu a nakoniec u neho prespi. Na ďalšiu už tak skoro neprídeš.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.