Niekoľko tipov, ako si užiť skvelé leto bez toho, aby si neminul veľa

Leto plné zážitkov môžeš mať aj za málo peňazí.

Zdroj: Paul Gilmore, Unsplash

Leto a spolu s ním aj letné prázdniny sú už tu, čo je ideálny čas na plánovanie letných aktivít. Je jedno či si užívaš svoje študentské časy, alebo si už pracujúci (takmer) dospelák. Mnohých z nás brzdí pri plánovaní letných dobrodružstiev náš rozpočet. Existuje však veľa rôznych aktivít, ktoré ťa nebudú stáť veľa a budeš mať vďaka nim skvelé spomienky na leto.

Dobrovoľníctvo

Ideálny spôsob, ako si užiť aj veľké festivaly bez toho, aby si minul veľké množstvo peňazí. Ak túžiš vidieť niektorého z headlinerov, avšak na lístok by si škrabal veľmi ťažko, pridaj sa k dobrovoľníkom.

Určite sa nejak brutálne nenarobíš, pomôžeš s dobrým pocitom, ktorý ťa bude hriať pri srdci a budeš mať novú skúsenosť. Mnoho ľudí, ktorí si dobrovoľníctvo vyskúšali, si ho radi zopakovali a označili to ako veľmi dobrú skúsenosť. Ako dobrovoľník sa môžeš zúčastniť koncertov, festivalov, ale aj pobytov v zahraničí.

Cristi Tohatan, Unsplash

Využívaj zľavy

Ak si študent, tak by bola veľká škoda nevyužiť zľavy, ktoré máš k dispozícii. Môžeš tak precestovať vlakom takmer celú republiku bez toho, aby si minul cent. Niet pochýb, že na Slovensku toho máme poriadne veľa, čo treba vidieť. Niekoľko tipov, čo stojí na Slovensku za to, nájdeš aj v našom článku.

V prípade, že vycestuješ do zahraničia a chceš si to užiť, pozri si predtým nejaké tipy od blogerov a miestnych. Veľa podnikov má happy-hour zľavy nielen na nápoje, ale aj na jedlo. V niektorých mestách mávajú počas konkrétnych hodín zadarmo, prípadne zľavnené vstupné, do múzeí a galérií.

Elijah Chan, Unsplash

Kempovanie

Spať v stane sa dá aj mimo festivalu. Uži si to, kým si mladý a tvoja chrbtica zo spánku v stane tak netrpí. Nemusíš zbytočne míňať na predražené ubytovania, ktoré sa nájdu aj na Slovensku v rôznych obľúbených lokalitách.

Ideálny spôsob, ako si užiť víkend, je aj kempovanie. Môžeš sa vybrať napríklad do Banskej Štiavnice alebo k tajchom a vodným plochám, ktoré na Slovensku nájdeš. V kempoch sa pohodlne vyspíš, osprchuješ, môžeš sa ísť okúpať, objavovať krásy okolitej prírody, ale spoznávať aj okolité podniky.

Wind Tent GIF - Find & Share on GIPHY

Neznáme festivaly

V prípade, že je pre teba doslova nutnosť užiť si atmosféru festivalov, no nezáleží ti ani tak na menách z plagátov, tak ti odporúčame poobzerať sa aj po menších festivaloch. Slovensko disponuje poriadne dlhým zoznamom festivalov a nájdeš medzi nimi aj veľmi milé, rodinné festivaly, ktoré sú menšie, no rozhodne majú čo ponúknuť. Príde si na svoje milovník rôznych žánrov.

Ferris Wheel Summer GIF - Find & Share on GIPHY

Výmenné / študijné pobyty

Študenti by nemali ani minútu premýšľať nad tým, či sa vydať na pobyt v zahraničí alebo nie. Existuje mnoho organizácií, ktoré ponúkajú veľké množstvo príležitostí, ako vycestovať do zahraničia. Môžeš ísť nielen počas školského roka, ale aj mimo neho.

Medzi takéto organizácie patrí napríklad ADEL, ktorá dokonca sprostredkúva študijné pobyty aj pre tých, ktorí sú už po škole. Často to máš celé, prípadne z veľkej časti, hradené školou alebo organizáciou, takže nie je nad čím premýšľať.

Frank Vex, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 správ, ktoré posiela každý z nás a ich skutočný význam


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME