Niekoľko tipov pre online randenie v čase karantény

Nenechaj koronavírus zasiahnuť do tvojho milostného života.

Zdroj: Charles Deluvio, Unsplash

Väčšina z nás je zavretých doma, a ak aj nie, aj tak je ideálne nestretávať sa viac, ako je potrebné. Tieto karanténne opatrenia oslabili nielen ekonomiku a mnoho ďalších vážnych vecí, ale aj milostný život mnohých ľudí.

Online zoznamky sú teraz používanejšie ako inokedy, a aj ten, čo neznáša “vypisovanie si“, sa musí podriadiť. Spísali sme pre teba niekoľko tipov, ktoré ti môžu pomôcť v randení počas karantény. 

Karanténa mnohých dohnala k tomu, že sa rozhodli nainštalovať si nejakú aplikáciu, ktorá slúži ako zoznamka. Už dávnejšie sme spísali niekoľko všeobecných rád, ako si vyplniť profil, a iné tipy, ktoré ti môžu pomôcť na ceste k svojej druhej polovičke. S koronavírusom sa však menia aj pravidlá randenia, pozrite sa preto, na čo by ste si mali dávať pozor. 

1. Fotkou v rúšku nikoho extra neohúriš

Takmer všetci nosíme teraz rúška. Keď si nedáš fotku v rúšku na zoznamku, nik ťa za to súdiť nebude. Namiesto toho, aby ste mali v profile na zoznamke fotky s rúškami, si tam dajte radšej fotku, na ktorej vás je naozaj vidieť.

To znamená, že v profile nemáš mať štyri fotky, kde máš iba slnečné okuliare alebo si na fotkách iba s kamarátmi a človek netuší, ktorý z nich si ty. Fotka s rúškom môže niekoho zaujať iba v prípade, že bude nejaké super originálne alebo vtipné. Inak to nie je nič výnimočné.

Kamil Feczko, Unsplash

2. Trápne vtipy nechaj na Marcina

Viacerí ľudia sa domnievajú, že vtipmi súvisiacimi s koronavírusom alebo karanténou niekoho okamžite zbalia. Avšak, budete sa musieť naozaj snažiť, aby vtip nebol už tisíckrát obohraný a bol naozaj vtipný.

Mnohí sú frustrovaní z karantény a celej momentálnej situácie, preto je lepšie odvrátiť pozornosť toho druhého na niečo príjemnejšie. Pre mnohých je novým “pick-up line“ práve táto téma, pričom určite by si nahnal “vyššie skóre“ nejakým vtipom, ktorý naozaj človeku pozdvihne náladu.

Takisto sa vykašli na fotky s toaletným papierom a cestovinami, rovnako ako písaním a hovorením o tom, že máš rúško navyše alebo dezinfekciu. Na zoznamke to má napísané každý druhý človek a tieto vtipy už prešli všetkými meme stránkami, takže sa na to radšej vykašli.

Corona Virus GIF by redpistoninc - Find & Share on GIPHY

3. Prekvap ho/ju, aj keď sa nemôžete vidieť

Ak vám do vášho potenciálne rozbiehajúceho sa vzťahu zasiahla korona, vie to byť nepríjemné. Namiesto randenia ste nútení si vypisovať či volať. A to nikdy nebude to pravé orechové, no ak nechceš, aby sa potvrdilo pravidlo zíde z očí, zíde z mysle, môžeš sa pripomenúť aj inak. To však platí aj pre vzťahy, z ktorých momentálne urobila korona nechcený vzťah na diaľku. 

Viaceré cukrárne, pekárne a reštaurácie momentálne fungujú na donáškovom systéme. Dokonca sú aj kvetinárstva. Môžeš toho druhého preto potešiť nejakým dobrým jedlom a pozvať ho aspoň takto na večeru či nejaký dobrý koláčik. Poslať však môžeš nielen jedlo, ale napríklad aj knihu a vyššie spomínané kvety.

4. So stretávaním počkajte

Možno si za tých pár dní našiel vďaka nejakej online zoznamke niekoho, s kým by si sa veľmi rád stretol, a aj napriek odporúčaniam sa tak rozhodnete urobiť. Nie, nerobte to. Nič vám neutečie. Môže ťa ten človek presviedčať, že nebol v kontakte s nikým, kto má koronavírus. To však ani jeden z vás naisto nevie, takže radšej seďte obaja doma na zadku.

View this post on Instagram

Nejdem. #nikdynebonavzdy #tinder #zoznamka

A post shared by tinderella_v_rozpakoch (@tinderella_v_rozpakoch) on

Niekoľko rád na záver:

• Namiesto písania si radšej volajte alebo robte videohovor. Vyhnete sa tak zbytočným hádkam kvôli nepochopeným emóciám, ktoré písanie filtruje.
• Stále sa venujte dostatočne sami sebe. Aj keď sme momentálne možno viac emocionálne vypätí, treba si stále držať zdravý odstup a doslova nepohltiť toho druhého. Hlavne v prípade, ak je váš vzťah alebo len jeho zárodok v úplnom začiatku. Má to tendenciu človeka odstrašiť.
• Buďte úprimní. To však platí aj mimo epidémie. V prípade, že je však vaša komunikácia momentálne zväčša online, môže veľmi rýchlo dôjsť k nedorozumeniam. Preto si treba všetko úprimne vysvetliť namiesto nejakej ignorancie alebo trestania toho druhého tichom.

Say Hi Wave GIF by CsaK - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 ľudí, ktorí sa odvážne pustili do DIY projektu a celé to dopadlo fiaskom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME