Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Niektoré slovenské politické strany v kampani používajú iný názov, oficiálne ho však nemenia

Niektoré strany však oficiálnu zmenu názvu avizovali.


Niektoré politické strany v rámci predvolebnej kampane používajú iný názov, než oficiálny. V registri vedenom Ministerstvom vnútra SR ho však meniť nebudú. Iné subjekty však názov upraviť plánujú.

Opozičná SaS v rámci kampane používa názov „SASKA“. Nejde však o oficiálny názov strany. Jej hovorca Ondrej Šprlák pre TASR uviedol, že liberáli spúšťajú novú kampaň s novým logom, no oficiálny názov nemenia. Na hlasovacích lístkoch vo voľbách tak bude strana naďalej vedená ako SaS.

Oficiálny názov a skratku nemení ani Smer-SD. Aktuálne síce miesto SD ako sociálna demokracia používa skratku SSD, teda slovenská sociálna demokracia. Predseda strany Robert Fico počas týždňa potvrdil, že je to skôr súčasťou „marketingu“ a o zmenu skratky a názvu rezort vnútra nepožiadali. Strana bude preto aj na hlasovacom lístku uvedená ako Smer-SD.

Zmenu názvu plánovala mimoparlamentná Aliancia v súvislosti s rokovaniami s Maďarským fórom o spoločnom postupe do septembrových volieb. Vzhľadom na to, že rokovania sa skončili a strany sa nedohodli, Aliancia o zmenu názvu nepožiadala. „Takáto zmena názvu stratila svoje opodstatnenie,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

Mimoparlamentný Hlas-SD zas avizoval zlúčenie so stranou Dobrá voľba. Názov však podľa slov hovorkyne Hlasu-SD Patrície Medveď Macíkovej meniť neplánujú. Naopak, hnutie OĽANO zmenu názvu plánuje. Potvrdil to jeho hovorca Matúš Bystriansky. V minulosti hnutie pred parlamentnými voľbami upravilo svoj oficiálny názov tak, aby obsahoval mená všetkých subjektov z jeho kandidátnej listiny.

Zmenu názvu avizovalo aj Maďarské fórum, ktoré sa dohodlo na spoločnom postupe do volieb so stranou Občianski demokrati Slovenska (ODS), Demokratická strana (DS), Strana rómskej koalície (SRK) a vznikajúcou stranou Za regióny. Nový názov má v sebe zahŕňať všetky tieto subjekty.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje