Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Ženy sú tie komplikovanejšie tvory a muži sú často označovaní za tých, jednoduchších. Perfektný súlad hodný lásky a partnerstva avšak nabúrava iný vzťah a to je priateľstvo. Môžu byť muž a žena priateľmi? Bez toho, aby čo i len jeden z nich nechcel časom niečo viac? Skúsenosti ľudí sa líšia a väčšinou hovoria, že takéto priateľstvo vraj existuje, len keď je do toho zapletená homosexualita alebo medzi týmito dvomi ľuďmi neexistuje žiadna chémia. Tak či onak, niektoré ženy uprednostnili priateľstvo s mužom ako so ženami. Prečo je to tak? O tom aké výhody to má pre mužov sa dozvieš tu, no teraz sú na rade ženy.

Čo hovoria iní ľudia (teda iné ženy)

Zúfalá, trápna a po pozornosti túžiaca žena, ktorá sa obklopuje samými mužmi. Chýba jej sebavedomie, tá určite vyrastala bez otca. Hrá sa na niečo viac, tvári sa ako je v pohode a s každým isto niečo mala. Rozťahuje nohy kade-tade a potom sa čuduje, keď jej zrazu jej kamarát viac nezavolá. Nie, jeho frajerka nie je zbytočne žiarlivá a majetnícka, skrátka toto nie je normálne.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/blackandsexytv-3oz8xNm7mh762jBxba)

Dievčatá, ktoré vyrastali s chlapcami a venovali sa v detstve viac športom (aj v súčasnosti) ako typickým dievčenským aktivitám si prirodzene rozumejú s mužskou populáciou. V takej rodine, kde sú napríklad traja chlapci a len jedno dievča je typické, že ešte aj šaty sa dedia po bratovi. Veľký vplyv na kamarátstva má aj neskoršie pracovné prostredie a aj sklamania zo strán tých najlepších kamarátok. Snáď asi každá žena má jednu tú svoju naj, s ktorou sa delí o detaily jej života, ale muži sú muži.

Neklebetia

Ok, tak teda možno poniektorí sem-tam áno, ale nie v takej miere ako ženy. Je priam neuveriteľné, ako vedia ženy rozobrať všetko z desiatich hľadísk, minimálne troch uhlov, navrhnúť štyri konšpiračné teórie a jeden zaručený spôsob ako to celé dopadne. Muži nemajú túto tendenciu a niektoré ženy takéto reči maximálne unavujú, preto radšej trávia voľný čas s mužom.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/friends-shut-up-matthew-perry-oaEcH0gKPJ2wM)

Neriešia

Videl si, čo mal Jano na sebe za nohavice? Dnes ma totálne zd*bal šéf, musím ti o tom dopodrobna povedať. Pohádal som sa s Nikolou, ukážem ti screeny a povieš mi, čo si o tom myslíš, dobre? Neviem, či nás vzťah má ešte zmysel. Už cítiš ako hlúpo by to znelo z úst chlapa? Muži proste neriešia s*ačky! Keď sa ženy pohádajú, sú schopné na seba na roky zanevrieť, ohovárajú sa, často až šikanujú, hejtujú na sieťach… zatiaľčo chlapi si tak max. dajú jednu férovku a za hodinu už spolu pijú pri bare.

Nežiarlia

Je to geneticky dané, že ženy majú neustálu potrebu sa porovnávať a hodnotiť? Ak sa v jednej miestnosti ocitne viac žien, hneď v mysli hodnotia oblečenie, make-up a chcú mať postavu, vlasy alebo vkus tej druhej. Tá suverénne najkrajšia to dáva iným pocítiť a tá, čo má pochybnosti je vyklepaná jak nedeľňajší rezeň. Dokonca ani falošný priateľský úsmev nepomôže, lebo už vieš, že sa pri vedľajšom stole rozoberajú tvoje čižmy. Naopak žena, ktorá trávi veľa času s mužmi sa netvári, že je v pohode. Ona sa to pri tých chlapoch fakt naučila a takéto žabomyšie vojny viac nerieši.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/womenshistorymonth-womens-history-month-xUA7b9iEnTLJtid9gA)

Nepreberú ti chlapa

Aj tie najlepšie a dlhoročné kamarátky sa neraz stali nepriateľkami číslo jeden a to len kvôli volaniu vagíny. Ženy by mali mať rovnaký vkus na alkohol a iný na chlapov. Niežeby vždy šlo len o kamarátkinho ex, ale aj také stretnutie v bare, kde sa obe doňho razom zaľúbite spustí lavínu podrazov a súperenia. Veľkoryso ho jedna prenechá, ale vždy tam bude to malé ,,ale, čo ak“, ktoré bude vŕtať v hlave dokonca aj na ich svadbe, pretože romantické filmy naučili ženy veriť na zázraky a osud. S chlapom sa ti toto veru nestane.

Akčnosť

Nie každá žena rada vysedáva na kávičkách a len tak sa bezcieľne potuluje nákupnými centrami. ,,Mužské aktivity“ sú jej oveľa bližšie a tak si rada pozrie šport, dá si pivo, zahrá si futbal, volejbal alebo čokoľvek, kde je človek aspoň trošku aktívny, pôjde na motokáry, pokojne si zastrieľa, je za adrenalínovú dovolenku a užíva si svoju prirodzenosť. Debaty  o topánkach, chlapoch a najnovšej módnej vychytávke sú nutným zlom takejto ženy, no pri chlapovi rieši tak akurát čo si dajú na obed a akú hru by si mohli najbližšie zahrať. Dopraje si s ním jedlo, za ktoré by ju jej kamarátky predtým ukameňovali, pozrie si totálne zvrátený film a hlavne, nemusí byť viac za tú peknú a snažiť sa o nejakú priazeň.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/male-gemini-follow-my-ig-makaylaw-zBFeoH67Mp5iU)

Poradia

Muži sa pozerajú na veci tak, ako sú. Oveľa lepšie vnímajú realitu, bez akéhosi ženského prifarbovania, naznačovania, skúmania, intuície (často chybnej) a sebaklamu. Preto sa s ním môžeš baviť o hocičom a vždy sa ti bude snažiť úprimne povedať, čo si o tom myslí. Na druhej strane sa žena stane svedkom mnohých mužských debát, čo ju prinúti sa vážne zamyslieť nad jej naivitou. Uvidí veci z inej perspektívy a kto už viac rozumie mužom ako samotný chlap? Ten ti presne povie, že keď sa ti tvoj potencionálny neozýva, znamená to, že ťa ma proste na háku a nie to, že mal veľa práce a možno musel odletieť na tajnú misiu na Antarktídu, pretože neexistuje iný dôvod, veď ťa mal tak rád, že?

Záchrana

Máloktorí muži by zniesli dobrého kamaráta svojej priateľky, často sa to bohužiaľ nezaobíde bez konfliktov a žiarlenia. Ale nikdy nezabúdaj na človeka, ktorý fungoval ako perfektná zbraň na otravných týpkov. Stačilo mu zavolať a hneď ťa prišiel vyzdvihnúť zo zlého rande. Aj na každú akciu si mala s kým ísť, lebo plesy a svadby by boli osamote otravné a tak dokonca fakt musel hrať tvojho priateľa, keď sa tvoja babka rozhodla opäť raz diskutovať o tom, prečo si stále sama.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fallontonight-jimmy-fallon-tonight-show-3o7btU1WSLw7u3eI2k)

Titulná fotka: maxpixel.freegreatpicture.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť