Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Niektorí Slováci si finančne prilepšia. Štát zvyšuje jeden z dôležitých príspevkov

Čakajú nás aj ďalšie novinky.


Od 1. júla výrazne vzrastú opatrovateľské príspevky. Zvýšené sumy budú platiť aj pre opatrovateľov, ktorí sú dôchodcami vrátane poberateľov starobných, predčasných starobných, invalidných a výsluhových dôchodkov, informuje odborník na sociálne otázky Jozef Mihál.

Po novom by si mal dostať pri opatrovaní jednej ŤZP osoby nie 569 €, ale 615,50 €, pri opatrovaní dvoch a viac ŤZP sa zvýši príspevok zo 757 € na 818,60 €.

Ďalšia zmena sa týka zvýšenia opatrovateľského príspevku. Štát ho zvýši o 100 eur mesačne, ak je opatrovanou osobou jedno alebo viacero nezaopatrených detí. Zvýšenie bude platiť aj pre opatrovateľov, ktorí dostávajú príjem v zamestnaní alebo poberajú dôchodok, píše portál Refresher News.

Ak je opatrovateľ zamestnaný, štát po novom zvýši hranicu príjmu zo zamestnania na 2,5-násobok sumy životného minima. Od 1. júla 2024 môže jeho príjem dosahovať až 684 eur, zatiaľ čo doteraz bola táto hranica 537 eur.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.