Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Niektorí Slováci sú možno boháči a ani o tom netušia. Skontroluj, či nemáš doma túto hračku

Tak čo, bude z teba boháč?


Napadla ti niekedy myšlienka, že čo ak máš doma niečo, čo má obrovskú cenu, no absolútne o tom nevieš? Nuž, teraz je asi správny čas spraviť menšiu kontrolu, niektorí Slováci sú totižto možno boháči. Ako upozornil portál Dnes24, spoločnosť Heritage Auctions oznámila, že na jednej z jej aukcií sa predala najdrahšia vintage hračka vôbec. O aký kúsok ide?

Dlhé roky rekord držala ikonická bábika Barbie s diamantom. Tá sa v roku 2010 predala za enormnú čiastku 302-tisíc dolárov, čo je v prepočte takmer 280-tisíc eur. Teraz tu máme nového rekordmana. Je ním figúrka, ktorú vydražili až za ohromných 525-tisíc dolárov, viac ako 488-tisíc eur.

Ikonická Star Wars figúrka

Ide o figúrku ikonického lovca odmien Boba Fetta zo ságy Star Wars. Presnejšie je to 9,5 centimetrov vysoká ručne maľovaná figúrka, ktorá má v rámci mandaloriánskej výzbroje na chrbte vystreľovaciu raketu. Postavička mala byť súčasťou akcie – keď si ľudia kúpili štyri akčné Star Wars figúrky, poštou mali dostať ako bonus postavičku Boba Fetta s raketou. Nikdy však neprišla. Do dnešného dňa sa vie o dvoch existujúcich kusoch.

Určite si prečítaj:

Mladá Američanka vydražila svoje panenstvo za milióny eur

V roku 2022 sa predala druhá z týchto figúrok, a to za vysokú sumu 236-tisíc dolárov, vyše 218-tisíc eur. Ikonickú postavičku poznajú ľudia po celom svete bez toho, aby vôbec niečo zbierali. „Vedeli sme, že táto figúrka má šancu zapísať sa do knihy rekordov a bolo vzrušujúce vidieť, že sa stala najcennejšou hračkou na svete,“ uviedol výkonný viceprezident Heritage Auctions Joe Maddalena.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.