4. Rock Hudson
Americký herec Rock Hudson na Slovensku veľmi známy nie je, ako prvá celebrita, ktorá sa otvorene priznala k vírusu HIV, si však miesto na tomto zozname jednoznačne zaslúži. Obdobie najväčšej slávy zažil v 50. až 60. rokoch minulého storočia, keď ho mohli filmoví priaznivci sledovať v tituloch ako Scarlet Angel (1952) či Nádherná posadnutosť (1954). Práve druhý spomínaný ho vyšvihol na výslnie.
Chorobu mu diagnostikovali 5. júna 1984, zhruba rok po tom, čo vedecká komunita dospela k počiatočnému záveru, že vírus HIV môže spôsobovať ochorenie AIDS. Prvých pár mesiacov si túto skutočnosť nechával Hudson pre seba a pokračoval vo svojich bežných aktivitách. Za zavretými dverami však pátral po lieku, dokonca za ním vycestoval do Francúzska či iných krajín.
Po tom, čo vo svojej hotelovej izbe v Paríži stratil vedomie, jeho publicista uverejnil oficiálne stanovisko, ktoré informovalo fanúšikov o jeho nevyliečiteľnej rakovine pečene. Pravda však bola inde a vyplávala na povrch až po jeho smrti. Rock Hudson do hereckého neba odišiel 2. októbra 1985 po dlhodobom pobyte v nemocnici a napokon aj v hospici. Zomrel v spánku.
5. Gia Carangi
Gia Carangi nemala ľahké detstvo. Keď mala 11 rokov, jej rodičia sa rozviedli a ona život v striedavej starostlivosti nezvládala dobre. Už v ranom veku začala hazardovať s drogami (konkrétne heroínom) a alkoholom, popri tom sa však sporadicky venovala modelingu. Na túto dráhu ju naviedla jej mama, ktorá spolu s ňou navštívila fotoateliér, nechala jej zhotoviť profesionálne zábery a následne ich zaslala do New Yorku.
Dnes sa Carangi považuje za jednu z prvých skutočných supermodeliek vôbec, jej sláva však netrvala dlho. V roku 1986 jej lekári diagnostikovali ochorenie AIDS, čo bolo v tom čase pomerne zriedkavé. Predpokladá sa, že sa nakazila použitím infikovanej injekčnej striekačky. Kráska, ktorú svojho času fanúšikovia sledovali so zatajeným dychom na mólach značiek ako Dior, Yves Saint Laurent, Calvin Klein či Armani, zomrela vo veku len 26 rokov.