Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©Marvel Studios / MovieStillsDB

Nikdy nevydané filmy od Marvelu: Snímka Fantastic Four 3 mala ako prvá predstaviť Black Panthera

Nikdy nevydané tretie pokračovanie Fantastic Four s Chrisom Evansom alebo Jessicou Alba.

Od roku 2015 panuje vo svete Marvelu absencia jednej z najznámejších superhrdinských rodín – Fantastic Four. Aktuálne má štvorica superhrdinov naplánovaný reštart/debut na rok 2025 pod záštitou MCU. O danej snímke je však len málo verejne známych informácií. Faktom tiež zostáva, že po niekoľkých nevydarených filmových inkarnáciách sa dočkáme už tretieho prevedenia tejto ikonickej rodinky.

Menovite Reed Richards ako Mr. Fantastic, Sue Storm, ktorú zvykli prezývať Invisible Woman, jej mladší brat Johnny Storm ako sukničkár Human Torch a nevrlý Ben Grimm v kamennej koži Thinga tvoria na stránkach komiksov od Marvelu tím známy ako Fantastic Four. Na striebornom plátne sa po roku 2000 objavili do dnešného dňa až tri filmové spracovania, ktoré sa tešili veľkej obľube a niektoré aj vyhoreli.

Prvé dva filmy Fantastic Four (2005) a Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007) si fanúšikovia po celom svete pochvaľujú. Aj keď ide o pomerne slabšie filmy, ktoré sa v hodnoteniach a recenziách kritikov jemne prepadli, my si ich v pamäti uchovávame v tom najlepšom svetle. Pokus o reboot z roku 2015 je, naopak, odstrašujúcim príkladom toho, ako by tieto snímky vyzerať nemali.

Spomínané prvé dva filmy mali pôvodne dostať aj 3. diel. Ide o jeden z mnohých ďalších plánovaných, avšak nikdy nevydaných filmov od Marvelu. Po ohlásení snímky sa začalo na povrch vynárať niekoľko zaujímavostí, ktoré jej pridávali na veľkoleposti. A bolo ich skutočne mnoho, až kým nebol projekt Fantastic Four 3 kompletne zrušený.

Nikdy nevydané filmy od Marvelu: Snímka Fantastic Four 3 mala ako prvá predstaviť Black Panthera
20th Century Fox/MovieStillsDB

Čo je Fantastic Four od Marvelu?

Fantastic Four je superhrdinské zoskupenie zo sveta Marvel Comics. Svoj literárny debut zaznamenali už v novembri 1961 v komikse Fantastic Four #1. Za ich vznikom stojí najznámejšia komiksová dvojica sveta – Stan Lee a Jack Kirby. Všeobecne ide o jednu z najstarších skupín nadprirodzených bytostí, ktoré sa vyskytujú v komiksovom svete.

Reed Richards, vodca tímu, je považovaný za najinteligentnejšieho muža v celom Marvel univerze. Je taký múdry, že aj tí najbystrejší ľudia, ako je Tony Stark alebo Peter Parker, si za Reedom chodia pre rady. Jeho prezývka je Mr. Fantastic, pričom jeho primárnou schopnosťou je naťahovanie svojho tela. Jeho manželkou je Sue Storm/Richards, s ktorou sa zoznámil ešte počas štúdia na škole.

Slovenka v Kórei: Sú kórejskí muži skutočne takí neobdarení, ako sa vraví?

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenka v Kórei: Sú kórejskí muži skutočne takí neobdarení, ako sa vraví?

Sue Storm je tiež prezývaná Invisible Woman. Medzi jej schopnosti patrí neviditeľnosť a manipulácia silového/ochranného poľa. Jej mladší brat Johnny Storm, tiež známy ako Human Torch, získal schopnosť samovznietenia a lietania, čo z neho často robí najobľúbenejší charakter tímu. Posledným z tímu je Ben Grimm prezývaný Thing. Jeho telo je kompletne kamenné a má nesmierne obrovskú silu.

K týmto schopnostiam sa podľa pôvodného príbehu dostali počas experimentu, ktorý mal na svedomí Reed Richards. Skupina štyroch mladých ľudí bola v špeciálnom vesmírnom plavidle ožiarená a každý z nich bol po pristátí obdarený rôznymi schopnosťami. Tie sa neskôr rozhodli využívať v boji proti rôznym záporákom, ako je Doctor Doom, Rama-Tut alebo Galactus.

Nikdy nevydané filmy od Marvelu: Snímka Fantastic Four 3 mala ako prvá predstaviť Black Panthera
20th Century Fox/MovieStillsDB

Plánované 3. pokračovanie Fantastic Four a jeho herecké obsadenie

Fantastic Four 3 bol plánovaným pokračovaním filmov Fantastic Four a Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer. Ide o filmovú sériu, ktorá započala svoju cestu v roku 2005, pričom záverečný diel tejto trilógie mal predstaviť superhrdinu z Wakandy Black Panthera. Snímku malo pôvodne produkovať 20th Century Fox a Marvel. Uvedená mala byť v roku 2009.

V hlavných úlohách sa mali objaviť všetci hlavní herci z prvých dvoch filmov. Ioan Gruffudd (Reed Richards), Jessica Alba (Sue Storm), Chris Evans (Johnny Storm), Michael Chiklis (Ben Grimm) a Julian McMahon (Victor von Doom) podpísali pôvodne zmluvu na celú trilógiu. Okrem pôvodných hlavných hercov sa mali v snímke objaviť aj ďalšie známe mená z Hollywoodu.

Legendárny Danny DeVito mal pôvodne stvárniť vedľajšieho záporáka menom Mole Man. Ide o zloducha, ktorý sa objavil v spomínanom prvom komiksovom príbehu Fantastic Four #1. Ako hlavný záporák sa mal predstaviť zloduch menom Puppet Master. Ten však nenašiel svojho hereckého predstaviteľa, než bol celý projekt kompletne zrušený.

Režisér prvých dvoch filmov Tim Story, ktorý mal pripraviť aj 3. diel, prezradil, že do úlohy Black Panthera plánoval obsadiť herca Djimona Hounsoua. Okrem 3. filmu sa netajil tým, že by rád režíroval aj 4. pokračovanie o rodinke superhrdinov.

Nikdy nevydané filmy od Marvelu: Snímka Fantastic Four 3 mala ako prvá predstaviť Black Panthera
Marvel Studios/MovieStillsDB

O čom mal byť film Fantastic Four 3?

Pri vzniku filmu sa pôvodne povrávalo, že scenáristom bude opäť Don Payne, ktorý stál tiež za snímkou Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer. Ten v minulosti uviedol, že aj keď priamo nejednal s filmovým štúdiom o pokračovaní, vždy miloval Inhumans, Skrullov, Annihilusa, Negative Zone a Puppet Mastera, ktorý mal byť hlavným záporákom.

Režisér Tim Story sa tiež vyjadril, že tretí film sa mal údajne zameriavať viac na vzťah Bena Grimma a jeho slepej priateľky Alicie. Tá sa predstavila už v 2. pokračovaní filmovej série, kde ju stvárnila herečka Kerry Washington. Ich vzťah mal preveriť práve zmieňovaný záporák Puppet Master. Svojím by prispel tiež vzťah Reeda Richardsa a Sue Storm.

Život prežil v bubline ako Bubble Boy. Toto je príbeh chlapca menom David Vetter

Mohlo by ťa zaujímať:

Život prežil v bubline ako Bubble Boy. Toto je príbeh chlapca menom David Vetter

Dvojica mala v úvode 2. pokračovania filmovej série svadbu. Tento vzťah mal okoreniť príchod syna Franklina Richardsa, ktorého si priala uviesť najmä herečka Jessica Alba. Pre zaujímavosť, Franklin v komiksoch od Marvelu predstavuje jednu z najmocnejších bytostí vôbec. Johnny Storm (Chris Evans) mal aj naďalej rozvíjať svoj vzťah s Frankie Raye, ktorú hrala pôvabná herečka Beau Garrett.

Krásny príbeh však nasledoval rýchly koniec. Pôvodné plány uviesť Black Panthera stroskotali na právach, ktoré sa štúdiu 20th Century Fox nepodarilo získať. Následne sa objavili informácie o opakovaných vyostrených konfliktoch na pľaci medzi Jessicou Albou a režisérom Timom Storym. Ďalšie problémy sa na prípravu natáčania postupne nabaľovali.

Nikdy nevydané filmy od Marvelu: Snímka Fantastic Four 3 mala ako prvá predstaviť Black Panthera
20th Century Fox/MovieStillsDB

Rýchly pád a koniec filmovej série

Po opakovaných konfliktoch medzi Jessicou Albou a režisérom sa rozhodli odstúpiť od natáčania aj ostatní herci, okrem Michaela Chiklisa. Po premietaní filmu Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer sa objavilo početne negatívnych recenzií, ktoré sprevádzal zlý kasový výsledok v pokladniach. Snímka bola následne úplne zrušená.

Po niekoľkých rokoch od pôvodných plánov uviesť 3. pokračovanie Fantastic Four sa štúdiá 20th Century Fox a Marvel rozhodli reštartovať celú sériu. V roku 2015 dorazil do kín reboot Fantastic Four, ktorý sa absolútne prepadol v negatívnych recenziách. V roku 2019 prešli práva na Fantastic Four pod MCU a v roku 2022 bol oznámený ďalší reboot, avšak pod Marvel Cinematic Universe.

Fantastic Four od MCU má naplánovanú premiéru na 2. mája 2025. Režisérom snímky je Matt Shakman.

Nikdy nevydané filmy od Marvelu: Snímka Fantastic Four 3 mala ako prvá predstaviť Black Panthera
20th Century Fox/MovieStillsDB

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.