Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.5.2024
sk
Dušan
cz
Filip

Nikdy nie je neskoro. Američanka získala vysokoškolský diplom v 84 rokoch

Dôchodkyňa sa rozhodla dokončiť si vysokú školu.


Nikdy nie je neskoro na splnenie svojich snov. Dôkazom toho je aj penzistka Betty Sandison z mestečka Renville z americkej Minnesoty. Portál Unilad píše, že čiperná dôchodkyňa obdržala svoj prvý vysokoškolský diplom vo svojich 84 rokoch. Študovať na univerzite pritom začala už v roku 1955 (ako vôbec prvá z jej rodiny) a plánovala sa stať zdravotnou sestrou.

Štúdium jej išlo dobre a bola na ceste k bakalárskemu titulu. Lenže práve vtedy spoznala svojho manžela a rozhodla sa univerzitu opustiť. Na to, aby mohla titul získať, jej chýbalo 28 kreditov, avšak v tom čase už mala dve dcéry a musela sa starať o rodinu.

Do školy sa vrátila až v roku 1979, keď sa s manželom rozviedla. Získala pozíciu asistentky a stala sa registrovanou zdravotnou sestrou. Titul ale nedosiahla, keďže začala pracovať v nemocnici ako zdravotná sestra. Po 30 rokoch, v roku 2013, odišla do dôchodku.

Aj napriek problémom si titul odniesla

Inšpiráciu na to, že by si mohla dokončiť vzdelania, dostala pri rozhovore s kamarátmi. „Bola som na obede s priateľmi a rozprávali sme sa o rôznych veciach, čo sme vždy chceli urobiť,“ prezradila. „Povedala som, že som vždy chcela získať univerzitný titul.“

Rozhodla sa, že dokončí to, čo kedysi začala. Opäť sa na univerzitu prihlásila v roku 2018. Časy sa však od jej mladosti poriadne zmenili a Betty musela prekonať nejednu prekážku. Ako sa zverila, najväčšie problémy jej robila práca s počítačom. To bolo obzvlášť zložité počas pandémie, keď sa prednášky konali len online. Napokon ich prerušila a vrátila do školy, keď sa situácia ohľadom koronavírusu trochu upokojila.

Problémy sa jej však podarilo prekonať a v máji tohto roku si odniesla diplom z multidisciplinárnych štúdií. Na promócii vraj cítila „číru radosť a satisfakciu.“ „Musíte robiť to, čo chcete. Nenechajte nikoho, aby vás zastavil,“ povedala.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.