Nike predstavilo svetu „svätú obuv“. Aj napriek vysokej cene sa vypredala do niekoľkých minút

Takto by údajne podľa hovorcu značky vyzerala kolaborácia s Ježišom.

Zdroj: Joseph Barrientos / Unsplash

V poslednej dobe sa zdá, že sa ikony módneho priemyslu predbiehajú v tom, kto príde na trh s väčšou absurditou. Po tom, čo sa značka Balenciaga vyznamenala svojimi gumenými crocs topánkami na platforme, preberá prvenstvo Nike. Ten nedávno v kolaborácii s MSCHF predstavil svoju novú, prevažne náboženský orientovanú, obuv.

Ako spomína portál Daily Mail, gigant v sfére športového oblečenia okorenil svoje nové Air Maxy niečím, po čom sa doposiaľ žiaden výrobca obuvi siahnuť neodvážil. Svätená voda. Model Air Max 97s má teda v podrážke zabudovaných pár mililitrov tejto vzácnej tekutiny, ktorú vysvätil skutočný kňaz.

Tenisky sa môžu pýšiť nielen zaujímavým duchovným rozmerom, ale ešte zaujímavejšou cenovkou. Model bol totiž podľa výrobcov hodný troch tisícov dolárov. Chuť vyskúšať si, ako sa asi tak chodí po vode, však vyhrala a potenciálnych zákazníkov neodradila ani prestrelená cena. Do niekoľkých minút boli fuč.

Svätená voda však nie je jediným náboženským prvkom, ktorý sa na teniskách vyníma. Na boku topánky možno nájsť verš z biblie a kvapôčku krvi symbolizujúcu utrpenie Krista zase na jazyku.

Okrem toho visí na šnúrkach jednej topánky kríž. Vnútro je červené a má reprezentovať klasickú červenú obuv, ktorú zvykli nosiť pápeži až do momentu, kým sa aktuálny pápež František od tejto tradície dištancoval.

Joseph Barrientos / Unsplash (https://unsplash.com/photos/4qSb_FWhHKs)

Poslednou čerešničkou na torte je ich vôňa. Topánky voňajú ako kadidlo, jeden z troch darov, ktoré Ježiš podľa Nového zákona dostal pri narodení. Nábožensky orientované tenisky boli limitovanou edíciou. Vyrobilo sa len 24 párov a každý, kto si ich stihol ukoristiť, ich obdržal v špeciálnej dizajnovej krabici s podobizňou anjela.

Zdroj: dailymail.co.uk 

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena zobrazuje život po boku svojich dvoch psov. V jej fotkách sa nájde každý psičkár

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME