Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

V poslednej dobe sa zdá, že sa ikony módneho priemyslu predbiehajú v tom, kto príde na trh s väčšou absurditou. Po tom, čo sa značka Balenciaga vyznamenala svojimi gumenými crocs topánkami na platforme, preberá prvenstvo Nike. Ten nedávno v kolaborácii s MSCHF predstavil svoju novú, prevažne náboženský orientovanú, obuv.

Ako spomína portál Daily Mail, gigant v sfére športového oblečenia okorenil svoje nové Air Maxy niečím, po čom sa doposiaľ žiaden výrobca obuvi siahnuť neodvážil. Svätená voda. Model Air Max 97s má teda v podrážke zabudovaných pár mililitrov tejto vzácnej tekutiny, ktorú vysvätil skutočný kňaz.

Tenisky sa môžu pýšiť nielen zaujímavým duchovným rozmerom, ale ešte zaujímavejšou cenovkou. Model bol totiž podľa výrobcov hodný troch tisícov dolárov. Chuť vyskúšať si, ako sa asi tak chodí po vode, však vyhrala a potenciálnych zákazníkov neodradila ani prestrelená cena. Do niekoľkých minút boli fuč.

Svätená voda však nie je jediným náboženským prvkom, ktorý sa na teniskách vyníma. Na boku topánky možno nájsť verš z biblie a kvapôčku krvi symbolizujúcu utrpenie Krista zase na jazyku.

Okrem toho visí na šnúrkach jednej topánky kríž. Vnútro je červené a má reprezentovať klasickú červenú obuv, ktorú zvykli nosiť pápeži až do momentu, kým sa aktuálny pápež František od tejto tradície dištancoval.

Joseph Barrientos / Unsplash (https://unsplash.com/photos/4qSb_FWhHKs)

Poslednou čerešničkou na torte je ich vôňa. Topánky voňajú ako kadidlo, jeden z troch darov, ktoré Ježiš podľa Nového zákona dostal pri narodení. Nábožensky orientované tenisky boli limitovanou edíciou. Vyrobilo sa len 24 párov a každý, kto si ich stihol ukoristiť, ich obdržal v špeciálnej dizajnovej krabici s podobizňou anjela.

Zdroj: dailymail.co.uk 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť