Nízkorozpočtové jedlá, ktoré si vychutnávaš vždy, keď si opitý

Alkohol v krvi a nekonečný hlad v nás dokáže prebudiť chúťky, ktorými za normálnych okolností opovrhujeme.

Víkendové výjazdy vedia okrem rapídneho narušenia tvojho finančného obnosu, narobiť poriadne škody aj v tvojej tráviacej sústave. Alkohol nám totiž dodá okrem bezhraničnej guráže aj bezhraničný apetít, ktorý sa viac nehľadí na kalórie, či hviezdičky podniku. Keby sa dalo, zjedol by si aj slona, no zatiaľ si musíš vystačiť s týmito šiestimi šmakmi.

Odfláknutá nechutnosť

Na stanici či v inom pofidérnejšom stánočku si si kúpil zapekanku, bagetku či burger plný všakovakých dobrôt. Máš pocit, že 50% jeho obsahu tvorí masnota a konzistenciu tohto zázraku možno prirovnať k detskej plienke. Plnej detskej plienke. Alkohol však v tebe zrejme zabil všetky chuťové poháriky a tak tú celú nechutnosť do pár minút, so šomraním, že to nechutne presolili, spráskaš.

Charles Higson
Charles Higson

Predimenzovaná objednávka

Na ceste domov si v taxíku zaslepený hladom a alkoholom naobjednával cez apku všetko, na čo si mal chuť. Pri dverách ťa už netrpezlivo čaká sedem kuriérov s množstvom jedla, ktoré by pokojne vystačilo na štyri Štedrovečerné večere. Hlad spravil svoje, je toho trošku viac, ale ty sa s touto výzvou už nejako popasuješ.

Charles Higson
Charles Higson

Knokaut

Zastavil si sa po svoju najobľúbenejšiu pizzu, ktorej preukazuješ väčšiu náklonnosť ako väčšine opačného pohlavia a už sa nevieš dočkať, ako sa na ňu doma vrhneš. Ehm, áno, stále hovoríme o pizzi. Spánok však nepozná zľutovanie. Po jednom hryze sa z teba stáva Snehulienka dva a tak bezmocne upadáš do nekontrolovateľne tvrdého spánku. Proste takého, aký zažiješ, len keď si si celú noc alkoholicky vyhodil z kopýtka.

Charles Higson

Rozumná voľba

Doma by si mal mať ešte nejaké jedlo a na drinky si dnes už minul polku výplaty. V tvojom vnútri stále žije jedna triezva bunka dospeláka, ktorá sa ťa snaží prehovoriť, že ušetriť pár bubáčikov je vždy dobrá voľba. Koniec-koncov, veď taký suchý toast je skoro tak dobrý ako šťavnatý burger. Iba žeby nie.

Charles Higson

Frankenstein

Nevieš ako, no nejakým zázrakom sa ti podarí prísť domov. Priznajme si, s alkoholom si to celkom prehnal. To v preklade znamená, že narážaš do stien ako keď máš vo videohre pokazený ovládač. Tvoje základné inštinkty na seba však ani v takomto stave nenechajú dlho čakať a po chvíli zistíš, že potrebuješ jesť. Všetko, čo ti však zostalo v chladničke si žiada tepelnú úpravu a tak s troškou nepríčetnosti navaríš nechutnú brečku, ktorú by si za normálnym okolností nenaservíroval ani najhoršiemu nepriateľovi.

Charles Higson
Charles Higson

Hranolky

Nič viac a nič menej. Dar z nebies, ktorý spája všetkých vegánov a mäsožravcov. V tomto stave nechceš jednu porciu, ale rovno tri a vždy sa na ne budeš tešiť akoby si ich jedol prvýkrát. Spása v podaní nesmrteľných hranoliek. Staré čínske jazyky tvrdia, že tento pokrm ešte nikto nikdy neodmietol.

Charles Higson

Titulná fotka: Charles Higson

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Jednoduché a výstižné grafy, ktoré reflektujú bežné veci a situácie zo života

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME