Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Nočná mora slovenských deviatakov. Prijímacie skúšky na stredné školy obsahujú učivo, ktoré nepreberali

Ktoré otázky boli najkritickejšie?


Prijímacími skúškami na strednú školu sme si prešli takmer všetci. Teda, ak si náhodou nepatril do skupiny „bifľošov“, ktorí mali samé jednotky. Ako informuje televízia Markíza, včera písali žiaci prijímacie testy zo slovenčiny a matematiky. Poukazujú však na to, že v úlohách sa objavilo učivo, ktoré predtým na základnej škole nepreberali. Odhalila to školská inšpekcia pri kontrole testov na gymnáziách.

Žiaci deviateho ročníka majú za sebou prvý termín skúšok aj na netalentové odbory. Najväčší záujem je o gymnáziá spolu s priemyslovkami. Niekde berú do úvahy aj výsledky testovania deviatakov. Ak žiak napísal testy zo slovenčiny a matematiky na 80 % percent, prijímacie skúšky robiť nemusel.

Žiaci na Slovensku oslovujú stredoškolských učiteľov titulom profesor. Je to tak správne?

Mohlo by ťa zaujímať:

Žiaci na Slovensku oslovujú stredoškolských učiteľov titulom profesor. Je to tak správne?

V nesúlade so vzdelávacím programom

Štátna školská inšpekcia minulý rok analyzovala zadania v osemnástich gymnáziách. Našla niekoľko otázok, ktoré žiaci na základnej škole nepreberali. V nesúlade so vzdelávacím programom bola približne tretina otázok zo slovenského jazyka na štvorročné gymnázia. V matematike bolo takýchto otázok výrazne menej.

Ako uvádza Markíza, spomenuté úlohy negatívne ovplyvňujú výsledok skúšok a znižujú ich objektivitu. „Ak si chce stredná škola dať nejaké vlastné kritérium, tak odporúčam, nech to urobí, ale nech to nevnára do prijímacej skúšky z matematiky alebo slovenského jazyka,“ tvrdí podľa Markízy minister školstva Ján Horecký. Výsledky prijímacích skúšok školy zverejnia 19. mája.

škola, žiaci, Slovensko, učenie, prospech, skúšky, lavice, stoličky
TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje