Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Je známym faktom, že mnoho ľudí má z pavúkov hrôzu. Tento iracionálny strach sa nazýva arachnofóbia a dokáže ho spustiť pohľad aj na jedného malého pavúčika. Lenže to, čo sa stalo jednej austrálskej žene, je priam nočná mora každého arachnofobika. Ako píše aj portál LADbible, keď žena zo Sydney vošla do izby svojej dcéry, ostala ako obarená. Po stenách liezlo plno pavúkov!

Jej kamarátka Petie fotografie z inkriminovanej izby zavesila na Twitter. „Moja kamarátka práve vošla do izby svojej dcéry a našla toto,“ napísala Petie. Pavúky boli obrovské a ženu poriadne vydesili. „Môžete vidieť, aké veľké sú, keď ich porovnáte s oknom,“ napísala ďalej Petie. „Sú rýchle, veľké a skáču. Pochytala som ich a napokon sa mi ich podarilo dostať von, ale poriadne ma to vystrašilo.“

Pavúky vydesili aj ostatných používateľov

Podobné pocity zdieľali aj ostatní používatelia na Twitteri. Jeden napísal: „Dofrasa… Austrália je občas naozaj desivé miesto.“ Druhý dodal, že „by na mieste odpadol“, ak by otvoril dvere do izby a videl niečo podobné. „Potom by som si prenajal byt a predal dom. Iste, viem, že pavúky sú neškodné, ale mám z nich obrovskú fóbiu, takže by som nebol schopný žiť v tom dome, ak by som videl niečo takéto,“ dodal.

Pavúky, ktoré môžeš vidieť na priložených fotkách a videu, patria do čeľade, ktorá sa nazýva maloočkovité. Podľa odborníkov sú tieto pavúky pre ľudí neškodné, teda väčšinou. Neoplatí sa ich totiž príliš provokovať, pretože v takom prípade môžu človeka uhryznúť a pustiť doňho jed. Ten síce nie je smrteľný, ale zato je poriadne bolestivý.

Väčšinou sa ale tieto pavúky snažia ľuďom vyhýbať. Aj napriek tomu, že pavúky ako také predstavujú pre ľudí len minimálne, resp. žiadne nebezpečenstvo, našli by sme pomerne veľa ľudí, ktorí trpia spomínanou arachnofóbiou. Tento strach môže mať viacero príčin. Podľa psychológov ho najčastejšie odštartuje nejaký nepríjemný zážitok s pavúkmi z detstva (keď bolo napríklad dieťa pavúkom uhryznuté, prípadne ho rodičia varovali, že pavúky sú jedovaté či agresívne).


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.