Nóri sú najšťastnejší ľudia na svete! Toto sú hlavné dôvody prečo…

Byť šťastný je pre väčšinu ľudí jedna z hlavných priorít. Rozmanitosť šťastia znamená, že to, čo robí šťastného tvojho suseda, nemusí zákonite urobiť aj teba. Existuje vôbec univerzálny recept na šťastie? Nóri ho zrejme našli…

Zdroj: If you like my pictures please support me buying a print from my shop http://www.pixael.com/en/shop thanks!

You can follow me on
https://www.facebook.com/giuseppemilophoto
https://twitter.com/pixael_com
https://instagram.com/pixael/

Krajina fjordov a vodopádov. Tunelov a serpentín. Polárnej žiary , kosatiek a psích záprahov. Vysokej životnej úrovne a zdravých ľudí.  Prečo je Nórsko podľa prieskumov, to najlepšie miesto na život?

Pretože majú krátky pracovný týždeň

Priemerný pracovný týždeň má 33 hodín. Ak pracujete cez deň, nočné zmeny a nedele nepracujete. Minimálna mzda v Nórsku nie je, ale úplne minimum je 16 eur na hodinu. Nadpriemerné platy a celkom slušné dane, no kto by nebol šťastný, že?

gratisography.com (http://gratisography.com/pictures/414_1.jpg)

Pretože štát sa stará

Štát je tu pre svojich občanov a benefitov sa tu nájde mnoho. Ľudia dôverujú úradom, súdom a dokonca aj polícií, čo je pre nás Slovákov také malé sci-fi. Mamičky jeden rok poberajú materskú vo výške svojho platu. Ak ste napríklad chorí, tiež vám jeden rok vyplácajú plnú mzdu. Dokonca aj keď ste celý život paňou v domácnosti, dostanete od 67.roku slušný dôchodok.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/heute-show-politician-merkel-politiker-3o7TKtivOfkxkD5cME)

Pretože majú veľa voľného času

Nóri sa nesťažujú a nerobia si s ničím veľké starosti. Veľa času trávia hlavne s rodinou a čítajú viac kníh ako ostatné národy. Veľa športujú – lyže, bicykel, turistika, rybolov či korčuľovanie. Čokoľvek. Títo ľudia sa už rodia s bežkami na nohách a je úplne jedno či prší, sneží alebo je pekne. Od batoliat až po dôchodcov, všetci aktívne žijú a výskyt obezity či cukrovky je na minimálnych percentách.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/skiing-euikFDiBzCamA)

Pretože majú krásnu prírodu

Vodopády sú doslova na každej zákrute. Zeleň vidno aj vo veľkomestách. Majú fjordy, jazerá, hory a lesy a veľmi dobre si uvedomujú, že si to musia chrániť. Vyvážajú odpad do Švédska, keďže tam ho dokážu najlepšie zrecyklovať a premieňať na energiu. Každý má právo sa slobodne pohybovať a objavovať krásy prírody. Môžete si kdekoľvek postaviť stan ( max. 2 dni) a ísť kamkoľvek na túru. Ich porekadlo hovorí, že túra z vás vyženie akýkoľvek stres a hnev a majú pravdu.

Pretože majú školy a zdravotníctvo zadarmo

Nóri veria, že vzdelávanie má byť dostupné pre každého a teda, dobre robia. Povinná školská dochádzka je 10 rokov a vyučuje sa napríklad aj sexuálna výchova. To, že zaplatíte dane, vidíte aj v zdravotnej starostlivosti. Nie na vreckách politikov. Stanovený limit je niečo do 300 eur. To je maximum, čo za rok zaplatíte. Rovnako ako na fyzickom zdraví, im záleží na tom psychickom. Predsa ani tým štatisticky najšťastnejším ľudom sa nevyhýbajú osobné katastrofy či stres. Udržujú si dobré mentálne zdravie a otvorene pristupujú k možnosti si ,,liečiť dušu“. Depresia, úzkostné stavy a iné poruchy sú v dnešnej dobe veľmi rozšírené a závažné ochorenia, ktoré novým autom či hodinkami, jednoducho neporiešite.

gratisography.com (http://gratisography.com/pictures/398_1.jpg)

Pretože sú tolerantní voči iným

Napríklad aj tým, že od 1. februára 2017 nórska protestantská cirkev zosobáši aj osoby rovnakého pohlavia. Od roku 2009 boli schválené len civilné obrady a adopcie detí. Neodsudzujú, nehodnotia a sú vďační za to, čo majú. Veď sú najšťastnejší na svete.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gaycation-xT9DPzMM3AF2sqC5Nu)

Zdroje: ATTN/Facebook, amp.welt.de, studyinnorway.no, hpi.skpravda.sk
Titulná fotka: flickr.com, goodfreephotos.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
13
Fňuk
Jeej Jeej
117
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
118
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie, ktoré určite poznáš, ak si brigádoval za kasou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME