6. Nóri patria k najväčším milovníkom kníh. Priemerný Nór ročne investuje do kníh asi 70 €. Pokiaľ niekto vydá knihu v Nórsku, štát od neho automaticky odkúpi 1000 (v prípade detských kníh 1500) výtlačkov, ktoré rozdistribuuje do knižníc. Kvalitná nórska literatúra je známa aj v zahraničí a asi každý sa už stretol minimálne s menom Jo Nesbø.
7. V Nórskom kráľovstve sa používajú dva úradné jazyky – nórčina a sami (jazyk ugrofínskej národnostnej menšiny). Zaujímavé je to, že existujú dve nórčiny – bokmål a nynorsk. „Knižný jazyk“ bokmål je ovplyvnený písanou dánčinou a preferuje ho asi až 90 % obyvateľov. „Nová nórčina“ nynorsk je používaná hlavne vo vidieckych oblastiach a na západe krajiny.
8. Daň z príjmu je v Nórsku verejným údajom od jej zavedenia v roku 1882. V praxi to znamená to, že pár kliknutiami myši sa na štátnom webe môžeš dozvedieť, koľko zarába ktokoľvek v krajine. Táto prax vraj pomáha eliminovať podvody a daňové úniky.
9. Nórsko eviduje najvyšší počet elektromobilov na počet obyvateľov. Vláda podporuje nákup zelených vozidiel viacerými opatreniami – vodiči si ich môžu nabíjať zadarmo, získavajú daňové úľavy a zároveň sú im odpustené niektoré poplatky.
10. Nórske kráľovstvo je dlhodobo považované za jednu z najšťastnejších krajín na svete. Podiel na tom určite má kvalitné školstvo, spoľahlivé zdravotníctvo, vysoká miera dôvery medzi obyvateľmi, aj medzi občanmi a štátom. Prínosná je určite aj láska k športu a kultúre, čo sme už spomínali.