Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Animovaný film na motívy rozprávky bratov Grimmovcov natočil český filmár Alex Pieter v česko-britskej koprodukcii. Doposiaľ nie je známy presný dátum premiéry, film by sa mal v kinách objaviť niekedy v zime. Premietať sa bude v Európe, USA, Kanade, Austrálii, Rusku, Číne a Japonsku. Štyri percentá zo získaného vstupného majú byť venované detským charitatívnym organizáciám. Všetko to znie ozaj krásne!

Bubeník a princezná pracuje s rozpočtom 82 miliónov českých korún, čo je asi 3,2 milióna eur. Každý z nás by si vedel predstaviť stovky spôsobov, ako užitočne využiť takúto enormnú sumu peňazí. S takýmto balíkom by sa dalo spraviť množstvo super vecí, alebo natočiť niečo, čo vyzerá takto. Treba pripomenúť, že sa píše rok 2018.

Po zhliadnutí traileru a utretí všetkých sĺz a zvratkov, sa nedá zbaviť dojmu, že filmári sa rozhodli natočiť vlastnú verziu Shreka. Nezdá sa, že by sa im to podarilo. Ako asociácia so Shrekom môže pôsobiť trebárs oslík, ktorý svojim mizerným vizuálom skôr pripomína zvieratká zo 16 rokov starej stratégie Warcraft III. Amatérske Youtube filmy vyrobené v Source engine vyzerajú o niekoľko úrovní lepšie.

Angels Pictures

Biedna grafika by dnes bola nedostatočná aj pre hru, nehovoriac o filme. Rovnako by to platilo už aj pred desiatimi rokmi. Bubeník a princezná zlyháva predovšetkým v znázorňovaní postáv a ich pohybov. Neprítomné pohľady postavičiek vyvolávajú spomienky na RPG-čko The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006), ktorého nevydarené ksichty sa stali legendou.

Angels Pictures

Niektorí českí diváci ani nemôžu uveriť, že takéto čosi mohlo vzniknúť. Film dokonca považujú za prepracovaný podvod, ktorého cieľom je preprať špinavé peniaze alebo sa priživiť na dotáciách. Podľa iných zasa môže ísť o ďalší zo žartov známeho prankstera Kazmu. Filmu sotva môže pomôcť, že postavy dabujú hviezdy ako Ka­rel Gott a Jiřina Boh­da­lová.

https://www.csfd.cz/film/644941-bubenik-a-princezna/komentare/

Rozprávku si všimli aj v ďalších európskych krajinách a nadpisy ako tento naznačujú, že ani v zahraničí sa Bubeník nestretol s porozumením:

https://www.antyradio.pl/Film/Duperele/Ta-czeska-animacja-za-3-miliony-dolarow-wypali-wam-oczy-24841

Tvorcovia filmu si toto všetko zrejme všímajú a sú si vedomí, že Bubeník a princezná asi nebude žiadnym majstrovským dielom. Po návale kritiky sa rozhodli pre zúfalý krok a vypli možnosť pridávať komentáre pod oficiálnym trailerom na Youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=c0AmyQJafnU

Na to, či Bubeník bude naozaj až taký zlý, alebo ešte horší, si budeme musieť počkať až do zimy. Tvorcovia si môžu dovtedy zachrániť dvomi spôsobmi – film zničiť a tváriť sa , že nikdy nič také neexistovalo, alebo si zmeniť osobnú identitu a ujsť niekam do Južnej Ameriky. Do zimy majú času na premýšľanie dosť.

Zdroj: imdb.com
Titulná fotka: Angels Pictures


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť