Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Štvrtá fáza marvelovského vesmíru odštartovala snímkou Black Widow, ktorú sme mali možnosť vidieť len pomerne nedávno. V týchto dňoch sa do našich kín dostáva nová marvelovka Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Tá nám predstaví doteraz nevideného hrdinu menom Shang-Chi. O čom vlastne bude a na čo všetko sa v nej môžeme tešiť?

Nový hrdina na scéne

Príbeh sa odohráva priamo po udalostiach Avengers: Endgame a sleduje bojovníka menom Shang-Chi (Simu Liu), ktorý bol trénovaný na to, aby sa stal smrtiacim zabijakom. Tento osud si ale napokon nezvolil a dal prednosť normálnemu životu v San Franciscu. Lenže minulosti sa nedá celkom utiecť.

CinemArt SK

Shang-Chi sa tak bude musieť vysporiadať s tajomnou organizáciou Desať prsteňov, ktorá ho zatiahne do svojich zlovestných hier. Je načase, aby v sebe našiel silu bojovať a postaviť sa záporákovi Mandarinovi (Tony Leung).

Prvé ohlasy hovoria o skvelej komiksovke

Snímku natočil Destin Daniel Cretton, ktorý si urobil meno solídnymi nezávislými filmami ako I Am Not a Hipster či Dočasný domov. Shang-Chi je jeho prvým pokusom o vysokorozpočtový blockbuster, takže sme zvedaví, ako sa mu v tomto žánri bude dariť. Marvelovky majú vôbec veľký cit na režisérov, ktorých si často vyberajú práve z nezávislých vôd (ďalším príkladom môže byť Chloé Zhao, ktorá má pod palcom marvelovku Eternals).

YouTube video

Okrem zmienených hercov sa môžeme tešiť aj na Awkwafinu, Meng’er Zhang, Falu Chen, Floriana Munteanua, Benedicta Wonga či Michelle Yeoh. Z trailerov sa zdá, že nás čaká ďalšia vydarená marvelovka. Pri nich už tak nejako vieme, čo máme očakávať. Kvalitnú akciu, dobrodružný príbeh, sympatické postavy a výborné efekty. A evidentne sa toho dočkáme aj v prípade Shang-Chiho.

K dispozícii už máme aj prvé reakcie zahraničných kritikov, ktoré potvrdzujú, že do kín zamieri zábavná akčná komiksovka, ktorá marvelovským fanúšikom iste urobí radosť. Na Slovensku si ju budeme môcť na veľkom plátne pozrieť od 2. septembra 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.