Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Štvrtá fáza marvelovského vesmíru odštartovala snímkou Black Widow, ktorú sme mali možnosť vidieť len pomerne nedávno. V týchto dňoch sa do našich kín dostáva nová marvelovka Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Tá nám predstaví doteraz nevideného hrdinu menom Shang-Chi. O čom vlastne bude a na čo všetko sa v nej môžeme tešiť?

Nový hrdina na scéne

Príbeh sa odohráva priamo po udalostiach Avengers: Endgame a sleduje bojovníka menom Shang-Chi (Simu Liu), ktorý bol trénovaný na to, aby sa stal smrtiacim zabijakom. Tento osud si ale napokon nezvolil a dal prednosť normálnemu životu v San Franciscu. Lenže minulosti sa nedá celkom utiecť.

CinemArt SK

Shang-Chi sa tak bude musieť vysporiadať s tajomnou organizáciou Desať prsteňov, ktorá ho zatiahne do svojich zlovestných hier. Je načase, aby v sebe našiel silu bojovať a postaviť sa záporákovi Mandarinovi (Tony Leung).

Prvé ohlasy hovoria o skvelej komiksovke

Snímku natočil Destin Daniel Cretton, ktorý si urobil meno solídnymi nezávislými filmami ako I Am Not a Hipster či Dočasný domov. Shang-Chi je jeho prvým pokusom o vysokorozpočtový blockbuster, takže sme zvedaví, ako sa mu v tomto žánri bude dariť. Marvelovky majú vôbec veľký cit na režisérov, ktorých si často vyberajú práve z nezávislých vôd (ďalším príkladom môže byť Chloé Zhao, ktorá má pod palcom marvelovku Eternals).

Okrem zmienených hercov sa môžeme tešiť aj na Awkwafinu, Meng’er Zhang, Falu Chen, Floriana Munteanua, Benedicta Wonga či Michelle Yeoh. Z trailerov sa zdá, že nás čaká ďalšia vydarená marvelovka. Pri nich už tak nejako vieme, čo máme očakávať. Kvalitnú akciu, dobrodružný príbeh, sympatické postavy a výborné efekty. A evidentne sa toho dočkáme aj v prípade Shang-Chiho.

K dispozícii už máme aj prvé reakcie zahraničných kritikov, ktoré potvrdzujú, že do kín zamieri zábavná akčná komiksovka, ktorá marvelovským fanúšikom iste urobí radosť. Na Slovensku si ju budeme môcť na veľkom plátne pozrieť od 2. septembra 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť