Nová pecka Quentina Tarantina Vtedy v Hollywoode prichádza do kín. Čo o nej potrebuješ vedieť?

Očakávaná novinka slávneho režiséra dorazí už 15. augusta.

Zdroj: Sony Pictures Entertainment (úprava redakcie)

Do našich kín sa v týchto dňoch dostáva očakávaná novinka Quentina Tarantina s názvom Vtedy v Hollywoode. Zavedie nás do konca 60. rokov medzi esá vtedajšej kinematografickej a televíznej tvorby. Zahraničné recenzie vnadia na jeden z najlepších Tarantinových filmov v kariére, takže sa už nemôžeme dočkať premiéry.

Opäť nás s najväčšou pravdepodobnosťou čaká strhujúci príbeh, skvelé postavy, čierny humor, ale aj majstrovské dialógy. Zároveň sa Tarantinov film bude zaoberať aj nenaplnenými snami a stratou nevinnosti, ktorou si prejdú nielen niektoré postavy, ale spoločnosť ako taká.

V tomto článku sa s tebou podelíme o niekoľko zaujímavostí (samozrejme bez spoilerov), ktoré by si možno mal vedieť predtým, než vyrazíš do kina v CINEMAXE.

1. Ide o najosobnejší Tarantinov projekt

Quentin Tarantino priznal, že Vtedy v Hollywoode je jeho doteraz najosobnejším filmom. Zobrazuje dobu neskorých 60. rokov tak, ako si ju Tarantino pamätal ako dieťa. Vtedy hltal všetky seriály a filmy z tejto doby, ktoré ho v kariére režiséra mimoriadne ovplyvnili.

Svoj film dokonca prirovnal k oscarovej dráme Roma od Alfonsa Cuaróna, ktorá tiež výrazne čerpala z Cuarónovho detstva a spomienok.

„V roku 1969 som žil v Los Angeles,“ povedal Tarantino „Pamätám si, čo sa nosilo, čo sa počúvalo a pozeralo, ako sa žilo. Pamätám si, že ľudia len tak jazdili po meste a počúvali rádio – neustále neprelaďovali, len si vychutnávali to, čo hralo. Bolo zábavné si pospomínať na čo najviac detailov z toho obdobia.“

Sony Pictures Entertainment

2. Ktorému filmu sa Vtedy v Hollywoode podobá?

Podľa hercov, ale aj viacerých kritikov je Vtedy v Hollywoode prvým filmom v režisérovej kariére, ktorý sa štýlom blíži legendárnej gangsterke Pulp Fiction: Historky z podsvetia. Podľa Leonarda DiCapria je Tarantinov scenár geniálny, a aj samotný režisér tvrdí, že ide pravdepodobne o to najlepšie, čo kedy napísal.

Vo filme sa stretneme s veľkým množstvom postáv a príbehových línií, ktoré budú zároveň navzájom prepojené.

Sony Pictures Entertainment

3. Tarantino odporúčal, aby sa diváci vyhli spoilerom

Pri premiére na filmovom festivale v Cannes Tarantino apeloval na kritikov a divákov, aby neprezrádzali dôležité časti príbehu. „Pracovali sme, aby sme vytvorili niečo originálne, takže, prosím všetkých, aby sa vyhýbali všetkému, čo by mohlo divákom pokaziť výsledný dojem,“ nechal sa počuť režisér.

Viacero divákov aj recenzentov mu dalo za pravdu a tvrdia, že najlepšie je o filme vedieť čo najmenej.

Sony Pictures Entertainment

4. Tarantino bol nútený zháňať nového distribútora

Pôvodne mala ísť snímka do kín pod hlavičkou The Weinstein Company, ako aj niekoľko predchádzajúcich Tarantinových filmov. Na povrch však vyplávali sexuálne škandály producenta Harveyho Weinsteina. Desiatky žien ho obvinili zo sexuálneho obťažovania, a dokonca aj zo znásilnenia.

Tarantino bol teda nútený hľadať pre Vtedy v Hollywoode nového distribútora. Napokon sa rozhodol pre štúdio Sony, s ktorým už spolupracoval na Divokom Djangovi.

Sony Pictures Entertainment

5. Ide o deviaty film Quentina Tarantina

Že vám to nevychádza? To bude zrejme preto, lebo Quentin Tarantino berie dvojdielny kung-fu akčniak Kill Bill ako jeden film. Podľa svojich slov bol „donútený“ rozdeliť ho len preto, lebo ako jeden film by bol skrátka až príliš dlhý. Režisér tiež už viackrát vyhlásil, že za svoju kariéru plánuje natočiť 10 snímok. Potom by sa chcel venovať písaniu kníh.

Sony Pictures Entertainment

6. Vo filme uvidíme celú plejádu skvelých hercov

Vzhľadom na to, že sa v snímke objaví ohromné množstvo postáv, uvidíme v ňom mnoho famóznych hercov. Hlavné úlohy stvárnili Leonardo DiCaprio, Brad Pitt a Margot Robbie. Tých doplnili aj také esá ako Kurt Russell, Al Pacino, Tim Roth, Michael Madsen, Damian Lewis, Timothy Olyphant, Emile Hirsch, Dakota Fanning, Lena Dunham, Bruce Dern či Luke Perry.

Pre posledného menovaného to bol zároveň, bohužiaľ, posledný film, keďže Perry zomrel po silnej mŕtvici ešte pred premiérou.

Sony Pictures Entertainment

7. Film sa stal v Amerike hitom

Snímka bola v domovskej Amerike prijatá veľmi vrelo. Podľa stránky Metacritic ide o najlepšie hodnotenú tarantinovku po Pulp Fiction. Historky z podsvetia tam majú skóre 94 %, zatiaľčo Vtedy v Hollywoode sa pýši fantastickými 85 %.

Veľkú spokojnosť hlásia aj diváci. Snímka má na konte zatiaľ 108 miliónov a je predpoklad, že bude ešte solídne rásť.

Sony Pictures Entertainment

8. Tarantino usporiadal malý filmový festival filmov, ktoré Vtedy v Hollywoode ovplyvnili

Quentin Tarantino usporiadal pre divákov v rôznych štátoch USA takzvaný „Swinging Sixties Movie Marathon“. Išlo o súbor filmov, ktoré priamo ovplyvnili Vtedy v Hollywoode. Medzi ne patrili napríklad diela ako Bob & Carol & Ted & Alice (1969), Cactus Flower (1969), Easy Rider (1969), Model Shop (1969), Battle of the Coral Sea (1959), Getting Straight (1970), The Wrecking Crew (1968), Hammerhead (1968), Gunman’s Walk (1958) a Arizona Raiders (1965).

Sony Pictures Entertainment

9. Vtedy v Hollywoode sa nakrúcal na 35 milimetrový film

Rovnako ako viaceré predchádzajúce Tarantinove filmy, aj Vtedy v Hollywoode sa nakrúcal na 35 milimetrový film. Podľa zahraničných ohlasov je Vtedy v Hollywoode zaujímavý nielen po scenáristickej stránke, ale aj hudobne a vizuálne. Odporúčame ti preto zájsť si na premietanie do siete kín CINEMAX a film si vychutnať na najväčšom plátne na Slovensku, a síce v IMAXE.

Sony Pictures Entertainment

10. Niektoré časti filmu sú inšpirované skutočnými udalosťami

Vo filme sa objaví mnoho skutočných hercov danej doby (napr. Bruce Lee). Al Pacino si zahrá agenta, ktorý sa snaží Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio) pretlačiť do westernov, Margot Robbie stvárňuje populárnu herečku Sharon Tate, manželku uznávaného režiséra Romana Polanského. Tri hlavné postavy filmu – Rick Dalton, Cliff Booth a Sharon Tate – pre Tarantina reprezentujú tri vrstvy spoločnosti, ktoré v tom čase obývali Mesto anjelov.

Veľkú rolu bude hrať aj neslávne známa sekta Charlesa Mansona (Damon Herriman), jednu z jej členiek stvárni aj Dakota Fanning. Sekta, ktorá si hovorila Rodina, sa podpísala pod šokujúcu sériu vrážd, ktoré hlboko otriasli celou Amerikou.

Zaujímavosťou je, že predstaviteľ Mansona, Damon Herriman, si tohto psychopata zahral aj v druhej sérii kriminálneho seriálu Mindhunter. Tá k nám dorazí 16. augusta 2019.

Sony Pictures Entertainment

Vyrazíš do kina na Vtedy v Hollywoode? Podľa nás by si rozhodne nemal príliš váhať. Nový film Quentina Tarantina je pre divákov vždy sviatkom a zahraničné divácke aj kritické reakcie hovoria, že v kinách nás čaká poriadna pecka. V slovenskej sieti kín CINEMAX si film budeme môcť vychutnať už od 15. augusta 2019.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ktoré miesto na Slovensku je najstrašidelnejšie? Spýtali sme sa to slovenských lovcov duchov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME