Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Nová reklama na Apple Watch pobúrila internet. Podľa ľudí zašli priďaleko

Z nepríjemnej reklamy priam srší ľudské zúfalstvo.


Hovorí sa, že aj zlá reklama je reklama, no v 21. storočí sa dá nad pravdivosťou tohto tvrdenia skutočne polemizovať. Trh je presýtený, všade je všetkého veľa a jeden chybný krok môže odplašiť celú tvoju klientelu rovno do náručia konkurencie. No potom sú tu veľké firmy.

Spoločnostiam, ktoré na trhu figurujú už roky, sa vďaka pevnej základni oddaných zákazníkov prepečie kadejaké faux pas, no to však neznamená, že sa o ňom nebude hovoriť. Tu sa dostávame na gro dnešného článku – vskutku nevydarenej reklame na inteligentné hodinky spoločnosti Apple. Tá, objektívne povedané, naozaj nevyšla.

Reklama na Apple Watch, ktorá spôsobuje ľuďom úzkostné stavy

Koncom minulého roka predstavila spoločnosť Apple svetu nový rad inteligentných hodiniek Apple Watch Series 7. Okrem ukazovania času vie človek práve vďaka nim ostať v spojení so svetom, aj keď pri sebe nemá mobil. To je presne to, čo sa jabĺčko rozhodlo komunikovať v novej reklame. Tá však väčšine ľudí, ktorí na ňu narazili, práve dvakrát nesadla.

Reklama sleduje príbehy troch volajúcich na tiesňovú linku 911, ktorí potrebovali okamžitú pomoc. „Dobrý deň, havarovala som s autom. Auto sa otočilo na strechu a valí sa doň voda,“ panicky opisuje vzniknutú situáciu žena menom Amanda. Okrem nej v reklame figurovali aj dvaja muži Jason a Jim. Jeden z nich počas paddleboardingu uviazol na mori, ďalší si na farme zlomil nohu.

Toto rozhodne nie je reklama, na ktorú chceš naraziť, keď počas čakania na začiatok filmu tlačíš siedmy trojuholník pizze. Z hlasov volajúcich srší zúfalstvo, a hoci myšlienka reklamy vo svojej podstate nie je zlá, ľuďom je akosi zaťažko ju stráviť. „Vďaka svojim hodinkám sa Jasona, Jima a Amandu podarilo zachrániť do niekoľkých minút,“ píše sa na obrazovke v posledných sekundách reklamy, ktorú internet označil za „temnu a mrazivú“. Aký je tvoj názor na ňu?

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť