Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Stvorenia zo zvieracej ríše dokážu na internete spôsobiť poriadny ošiaľ. Fotografie, ktoré po ňom momentálne vo veľkom kolujú, zobrazujú neobvyklé stvorenie s jasne viditeľnými ľudskými zubami, píše LADbible.

Virálny obrázok

Úžasný úlovok sa podaril rybárom v Malajzii a obrázok tohto podivného živočícha sa následne vo veľkom zdieľal na sociálnych sieťach. Na Twitteri získal viac ako 14 000 lajkov, pričom ľudia sú jeho špecifickým zjavom doslova unesení a zároveň zhrození.

Podľa The Rakyat Post ide o rybu z čeľade ostňovcovité z radu štvorzubcotvaré. Je to druh ryby, ktorý sa bežne vyskytuje vo vodách okolo Malajzie a svoje útočište si hľadá v koralových útesoch. Narásť môže až do veľkosti jedného metra.

Silné zuby

Tento druh ryby je, žiaľ, veľmi vyhľadávaný pre akváriá, čo vedie k tomu, že rovnako intenzívne, ako rastie ich popularita, klesá ich populácia. Podľa National Geographic sú tieto ryby agresívni bojovníci, obťažujú votrelcov a zuby používajú na boj proti krabom a morským ježkom. No nielen na to.

V skutočnosti je v potápačskej komunite táto ryba veľmi dobre známa práve pre hryzenie do potápačov, ktorí sa dostanú príliš blízko k ich hniezdam. Majú silnú čeľusť so zubami prispôsobenými na drvenie lastúr, takže ich uhryznutie môže prepichnúť obleky potápačov a spôsobiť im tak poranenie.

Zdroj: LADbible


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť