Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Stvorenia zo zvieracej ríše dokážu na internete spôsobiť poriadny ošiaľ. Fotografie, ktoré po ňom momentálne vo veľkom kolujú, zobrazujú neobvyklé stvorenie s jasne viditeľnými ľudskými zubami, píše LADbible.

Virálny obrázok

Úžasný úlovok sa podaril rybárom v Malajzii a obrázok tohto podivného živočícha sa následne vo veľkom zdieľal na sociálnych sieťach. Na Twitteri získal viac ako 14 000 lajkov, pričom ľudia sú jeho špecifickým zjavom doslova unesení a zároveň zhrození.

Podľa The Rakyat Post ide o rybu z čeľade ostňovcovité z radu štvorzubcotvaré. Je to druh ryby, ktorý sa bežne vyskytuje vo vodách okolo Malajzie a svoje útočište si hľadá v koralových útesoch. Narásť môže až do veľkosti jedného metra.

Silné zuby

Tento druh ryby je, žiaľ, veľmi vyhľadávaný pre akváriá, čo vedie k tomu, že rovnako intenzívne, ako rastie ich popularita, klesá ich populácia. Podľa National Geographic sú tieto ryby agresívni bojovníci, obťažujú votrelcov a zuby používajú na boj proti krabom a morským ježkom. No nielen na to.

V skutočnosti je v potápačskej komunite táto ryba veľmi dobre známa práve pre hryzenie do potápačov, ktorí sa dostanú príliš blízko k ich hniezdam. Majú silnú čeľusť so zubami prispôsobenými na drvenie lastúr, takže ich uhryznutie môže prepichnúť obleky potápačov a spôsobiť im tak poranenie.

Zdroj: LADbible


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.