Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Čím ďalej, tým väčšmi sa ľudská pozornosť upriamuje na bizarnosti a čím viac sa ľudská pozornosť upriamuje na bizarnosti, tým absurdnejšie končí veta začínajúca spojením „americkí vedci zistili“.

Dnešný článok túto schému rozhodne búrať nebude. Populárni vedci zo zámoria totiž nesklamali a ako uvádza portál Metro.co.uk, tentoraz si na paškál zobrali unikátnu koreláciu – emotikony a sex.

Ak to ešte v tejto fáze náhodou nie je jasné, budeme sa baviť o malých žltých gebuľkách, broskynkách a baklažánoch a ich vplyve na sexuálne interakcie. Za posledné obdobie totiž v Amerike vznikli hneď dve štúdie zaoberajúce sa touto problematikou a bolo by bytostne neprípustné im nevenovať chvíľu nášho drahocenného času.

Public Domain Pictures (https://www.publicdomainpictures.net/en/view-image.php?image=267547&picture=chatting-and-using-emoji)

Koniec koncov, môže ti to byť len prínosom a možno vo výsledku zistíš, že dôvodom tvojho sexuálneho sucha je taká drobnosť, ako absencia emotikonov v online komunikácii. Skvelá to doba, v ktorej žijeme, kde rozdiel medzi š*kačkou a večerným maratónom Rosamunde Pilcherovej určuje malý žltý ksicht. Však?

Inštitút Kinsey, ktorý je súčasťou univerzity v americkej Indiane, skúmal viac ako 5,300 slobodných Američanov vo vekovom rozhraní od 18 do 94 rokov. Štúdia preukázala, že tridsať percent zo všetkých zúčastnených používa vo virtuálnej komunikácii s potenciálnymi partnermi emoji, prípadne dvojbodkovo-zátvorkovú klasiku.

Vysoká škola Lake Forest College v štáte Illinois zase podrobne analyzovala inú skupinu ľudí, ich používanie smajlíkov a sexuálnu aktivitu. Skupina pozostávala z takmer troch stoviek dospelých Američanov vo veku od 18 do 71 rokov. Táto štúdia zase ukázala, že ľudia holdujúci emotikonom boli v oblasti randenia podstatne úspešnejší.

Public Domain Pictures (https://www.publicdomainpictures.net/en/view-image.php?image=232904&picture=man-and-woman-and-social-media)

A niet sa čomu diviť. Žijeme v dobe mobilovej, keď tieto hlavičky nahradili väčšinu našej slovnej zásoby. Ľudia, ktorí sa im vyhýbajú, nielenže pôsobia zvláštne, ešte si aj podchvíľou niekto myslí, že sa hnevajú. Naopak, tí ostatní pôsobia uvoľnene, zábavne a konverzácia s nimi sa nesie v príjemnom duchu.

Aj samotní respondenti priznali, že je pre nich jednoduchšie nadviazať intímne puto s niekým, kto emoji používa. (Treba zvýrazňovať, ako absurdne to znie alebo…?) Takže, ak máš náhodou problém dobojovať to s niekým až do postele a ešte väčšou náhodou tieto žlté ksichtíky nepoužívaš, tak vieš, čo máš zmeniť.

Zdroj: metro.co.uk


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.