Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Mobil je v dnešnej dobe nevyhnutnosť. Bez neho nevieme nič. Nevieme, aké je storočie, koľko je hodín, kedy ide autobus, ani to, ktorá pseudocelebritka má zase o číslo väčšie vnady. Jednoducho vôbec nič.

Stal sa súčasťou našej každodennej rutiny. Vlečieme ho so sebou všade – od záchodu až po posteľ – oči neustále nalepené na svietiacej obrazovke. Potrebujeme čítať, vidieť, vedieť, hrať sa, vzdelávať, šetriť čas… to všetko v jednom nám ponúka tento šikovný kúsok elektroniky, bez ktorého by mladá generácia nevedela, kde je sever.

Presne na túto vekovú skupinu sa pravdepodobne orientujú výrobcovia najnovšej technologickej vychytávky, ktorá užívanie mobilného telefónu posunie zase o kus vyššie. Hlavy tohto projektu si uvedomili, že mladí mobil nepustia z ruky, ako je deň dlhý. Dokonca ani vtedy, keď sa potrebujú najesť.

https://www.kickstarter.com/projects/sergeymast/sphoon-phork-turn-your-smartphone-into-a-spoon-or

Práve naopak – namiesto toho, aby na pár minút internetový svet vypli, si pri jedení radšej prescrollujú Instagram. Sú ľudia, ktorým táto skutočnosť pripadá zvrátená a chorá. No sú aj tí, ktorí za ňou vidia príležitosť zbohatnúť.

Výsledkom tejto vidiny je aj projekt sphoon_phork, ktorý sa nedávno objavil na portáli Kickstarter. Ide o vecičku, ktorá premení naše smartfóny na príbor, respektíve lyžičku alebo vidličku. Je z recyklovateľného materiálu a v budúcnosti má byť kompatibilná s novšími modelmi telefónov značky Apple.

https://www.kickstarter.com/projects/sergeymast/sphoon-phork-turn-your-smartphone-into-a-spoon-or

Dôraz však kladieme na formulku „v budúcnosti“. Ako sme spomínali, projekt je ešte stále len v štádiu donácií. Prostredníctvom nich zatiaľ vyzbieral takmer tristo dolárov. Znie to ako pekný peniaz, no pri výrobe takýchto vecí vcelku zanedbateľný. Ich cieľová suma je 11-tisíc dolárov a zbierka sa končí za 17 dní.

https://www.kickstarter.com/projects/sergeymast/sphoon-phork-turn-your-smartphone-into-a-spoon-or

Uvidíme, či sa jedálenskému príslušenstvu na iPhony podarí nazbierať dosť prostriedkov na počiatočnú výrobu. Do tej doby budeme, žiaľ, musieť jesť… ako normálni ľudia.

Zdroj a titulná fotka: kickstarter.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.