Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Bavia vás príbehy násťročných hrdinov, ktorí sa musia popasovať s problémami dospievania, vsadené do zaujímavého fantasy sveta? Patríte medzi milovníkov Young Adult Fantasy literatúry a vaše obľúbené série sú Hry o život, Časodejovia alebo Zasnený Neznámy?

Ak áno, vydavateľstvo CooBoo, patriace pod vydavateľský dom Albatros Media, si pre vás pripravilo tri nové Young Adult série, pri ktorých určite nešliapnete vedľa.

Drahokamy 1: Červená ako rubín

Príbeh lásky, humor a cestovanie časom – táto skvelá kombinácia na vás čaká v prvej časti úspešnej série Drahokamy s názvom Červená ako rubín od nemeckej autorky Kerstin Gierovej. Na motívy série boli natočené aj filmy Rubinrot, Saphirblau a Smaragdgrün z roku 2013 až 2016.

O čom kniha je:

Šestnásťročná Gwendolyn to nemá vždy jednoduché. Jej rodina je zvláštna, ľahko staromódna a plná tajomstiev. Jedného dňa sa jej život zmení od základov – z ničoho nič sa ocitne v Londýne na prahu minulého storočia a Gwen pochopí, že najväčším rodinným tajomstvom je práve ona.

Zároveň si však musí uvedomiť, že pri skákaní v čase by bolo lepšie sa nezaľúbiť – lebo to veci ešte väčšmi skomplikuje…

Mona Rose/EMEFKA

Zväzky mágie 1: Krvavec

Nebezpečná mágia, láska, silná hlavná hrdinka a príbeh plný zvratov, to všetko obsahuje podmaňujúci retelling rozprávky bratov Grimmovcov s názvom Krvavec – najočakávanejšia YA fantasy kniha roka!

Krvavec je debutom americkej autorky Crystal Smithovej, ktorý okamžite zaujal pozornosť čitateľov a médií. Podľa prvého dielu plánovanej trilógie v súčastnosti vzniká televízny seriál.

O čom kniha je:

Princezná Aurelia je mocná čarodejnica, ktorá vidí duše mŕtvych a praktizuje krvavú mágiu. Nanešťastie, žije v kráľovstve, ktoré mágiu brutálne potláča, a hoci na hlave nosí korunu, za takéto prehrešky by mohla skončiť upálená na hranici. Svoje schopnosti však nemôže ukrývať navždy, a tak v prestrojení za slúžku utečie do susedného kráľovstva.

Nachádza tam priateľov, zdokonaľuje sa v mágii a začína niečo cítiť k tajomnému cudzincovi. Pocit šťastia však netrvá dlho. Keď ju dostihne kruté nebezpečenstvo, musí sa rozhodnúť, či pomôže kráľovstvu, kde by ju bez okolkov odsúdili na smrť, alebo dá prednosť slobode, ktorú sa jej podarilo získať len nedávno…

Mona Rose/EMEFKA

Mágia živlov – Prvá veterná čarodejka

Učnica v knižnici, princ a mág v jednom a ich nezničiteľné magické puto – s pútavou a pomerne netradičnou obálkou vychádza prvý diel série Mágia živlov – Prvá veterná čarodejka. Je to debut americkej bestsellerovej autorky Elise Kova.

O čom kniha je:

Ríša Solaris má na dosah zjednotenie celého vojnami zničeného kontinentu. Cisárovi môže k definitívnemu víťazstvu pomôcť živelná mágia driemajúca v sedemnásťročnej učnici. Vhalla Yarlová žije obklopená kopami kníh z celej ríše – pracuje ako učnica v knižnici.

Odmalička sa vyhýba tajomnej veži, v ktorej prebývajú mágovia, až kým nevedomky zachráni život najmocnejšieho z nich, samotného princa Aldrika. S prebúdzajúcou sa mágiou v jej vnútri sa už nebude môcť skrývať medzi knihami.

Mona Rose/EMEFKA

Je už len na vás, ktorým titulom sa necháte zlákať. Knižky sú primerane dlhé, takže sú ako stvorené na dlhé upršané večery alebo víkendové čítanie, keď si chcete oddýchnuť. Či už vás zaujal príbeh plný lásky a cestovania časom, príbeh plný zakázanej mágie alebo magický príbeh boja za spravodlivosť, veríme, že splní vaše očakávania a užijete si príjemné a napínavé čítanie plné lásky.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Albatros Media Slovakia s.r.o.


Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.