Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 23.5.2025
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Nového Pána prsteňov možno obohatí ďalší známy herec. Návrat nevylúčil predstaviteľ Gimliho

Dočkáme sa návratu hrdinského trpaslíka?


Chystaný fantasy film z univerza Pána prsteňov s názvom The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum sa možno rozrastie o ďalšie známe meno. Ako píše portál ScreenRant, záujem o návrat vyjadril aj John Rhys-Davies, ktorý si v pôvodnej trilógii zahral trpaslíka Gimliho. Film režíruje Andy Serkis, ktorý si zároveň opäť strihne Gluma.

Okrem neho by producenti radi znovu obsadili aj Iana McKellena (Gandalf) a Vigga Mortensena (Aragorn). Návratu sa však nebránia ani Orlando Bloom (Legolas) či Liv Tyler (Arwen). No a teraz sa k nim pridal aj John Rhys-Davies. Ten sa zúčastnil na Fan Expo Philadelphia, kde dostal priamu otázku, či by bol ochotný sa v chystanom filme vrátiť k postave Gimliho.

„Ak ma požiadajú, zvážim to a pravdepodobne poviem áno,“ vyjadril sa herec. Jeho návrat by priaznivcov Pána prsteňov celkom ide potešil, tak uvidíme, či ho tvorcovia oslovia.

Nie je žiadnym tajomstvom, že nakrúcanie trilógie Pán prsteňov bolo pre Rhysa-Daviesa veľmi náročné. Musel tráviť dlhé hodiny v maskérni, pričom maska, ktorú nosil, mu nepríjemne dráždila pokožku. Uviedol však, že dnes by sa to snáď dalo obísť za pomoci digitálnych trikov.

Záujem o návrat majú aj ďalší

Nateraz je v prípade The Hunt of Gollum stále oficiálne potvrdený len spomínaný Andy Serkis. Počíta sa však, že sa vo filme objavia aj Ian McKellen a Viggo Mortensen, keďže práve ich postavy by mali byť v centre diania.

Pán prsteňov, The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum, fantasy, John Rhys-Davies, Gimli, filmy, filmová novinka
MovieStillsDB / New Line Cinema

Príbeh filmu sa bude točiť okolo snahy Aragorna a Gandalfa vypátrať Gluma, aby sa od neho dozvedeli dôležité informácie o Jednom prsteni. V tejto kapitole dejín Stredozeme, tak ako ju J. R. R. Tolkien napísal, postavy Gimliho či Legolasa nefigurujú, ale filmári by určite našli spôsob, ako ich do príbehu zapojiť.

Napokon, niečo podobné urobili už v prípade Hobita, v ktorom sa objavil nielen Legolas, ale aj Galadriel (Cate Blanchett) či Saruman (Christopher Lee). Pôvodne sme sa premiéry The Hunt of Gollum mali dočkať už budúci rok, ale snímka napokon bola odložená na rok 2027.

  1. Chcel by si vo filme vidieť Gimliho?

    1. Určite áno
    2. Nie, nehodí sa tam
    0 hlas(y/ov)
    Share Your Result
Máš dvoch kamošov? Vyskúšaj tento jednoduchý trik, s ktorým si znížiš účty za operátora na tretinu

Mohlo by ťa zaujímať:

Máš dvoch kamošov? Vyskúšaj tento jednoduchý trik, s ktorým si znížiš účty za operátora na tretinu


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Práve sa deje

Zakúpené články

Zatiaľ nemáš zakúpený žiadny článok

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.