Noví Charlieho anjeli vstupujú do kín. Pozri sa s nami na vzostupy a pády tejto značky

Charlieho anjeli majú za sebou vcelku zaujímavú históriu.

Zdroj: ABC, 2000 Columbia Pictures / moviestillsdb.com

Akčná dobrodružná komédia Charlieho anjeli sa už čoskoro pokúsi podmaniť si slovenské kiná. Táto značka však má za sebou pomerne bohatú históriu, ktorá siaha až do roku 1976. Poď si ju s nami pred premiérou nového filmu pripomenúť.

Začiatky

Prvá kapitola s názvom Charlieho anjeli sa začala písať v roku 1976. Práve vtedy mal totiž v Amerike premiéru rovnomenný televízny seriál. Divákom predstavil trojicu pôvabných agentiek, ktoré sú vysielané na rôzne nebezpečné misie. Ako pomocníka mali skúseného agenta Johna Bosleyho (David Doyle). Šéfoval im pritom tajomný Charlie Townsend (John Forsythe), ktorého sme nikdy nevideli, len počuli jeho hlas.

V seriáli sa v hlavných úlohách objavili Kate Jackson, Farrah Fawcett a Jaclyn Smith. Fawcett a Jackson neskôr zo seriálu odišli a postupne ich nahradili Cheryl Ladd a Shelley Hack. Druhá menovaná sa zo seriálu tiež neskôr porúčala a na jej miesto naskočila Tanya Roberts.

Seriál si celkovo odbil päť sérií a medzi divákmi bol mimoriadne obľúbený. Stal sa kultovou klasikou a súčasťou populárnej kultúry.

Filmy

Ďalšie vzkriesenie Charlieho anjelov však prišlo až v roku 2000. Práve vtedy totiž režisér McG poslal do kín prvý „celovečerák“. Hlavné úlohy si zahrali Cameron Diaz, Lucy Liu a Drew Barrymore. Johna Bosleyho stvárnil Bill Murray. Zaujímavosťou je, že hlas tajomného šéfa Charlieho opäť patril Johnovi Forsytheovi, ktorý túto postavu nahovoril aj v pôvodnom seriáli.

Celovečerní Charlieho anjeli slávili úspech. Oproti rozpočtu 93 miliónov dokázali na box office ukoristiť 264 miliónov. Čo sa týka kritického prijatia, tak bolo hlavne zmiešané, hoci väčšina recenzentov sa zhodovala, že Charlieho anjeli sú celkom zábavným a svižným akčným filmom. Sequelu s podtitulom Na plný plyn teda nestálo nič v ceste.

Jeho réžie sa opäť zhostil McG a v hlavných úlohách sa tiež predstavili herci z jednotky. Premiéru si odbil v roku 2003. Rozpočet sa navýšil na 120 miliónov a tentoraz už film mal čo robiť, aby sa dostal do plusových čísiel. Celosvetovo síce prisypal do kasičky 259 miliónov, ale v domovskej Amerike zaznamenal oproti prvému dielu pokles o 5 miliónov.

Kritici, ktorí neskákali nadšením ani minule, boli teraz ešte prísnejší. Film podľa nich nedával zmysel a obstál len ako slušne natočený videoklip s kvalitnými hercami. Stále však išlo (minimálne po finančnej stránke) o vcelku slušný úspech, hoci tretieho dielu sme sa už nedočkali.

Ďalší seriálový pokus

V roku 2011 sa tvorcovia odhodlali aj k pokusu o nový seriál. Malo ísť o reboot celej série, ale títo Charlieho anjeli veľa vody nezamútili. Hlavné úlohy si strihli Annie Ilonzeh, Minka Kelly a Rachel Taylor, pričom Ramon Rodriguez stvárnil Johna Bosleyho. Seriál dopadol biedne, kritici na ňom nenechali nitku suchú a diváci oň nemali záujem.

Po štvrtej časti dostal seriál stopku a jeho posledný diel sa dokonca ani neodvysielal.

Súčasnosť

A tým sa plynulo dostávame do súčasnosti. Prešlo osem rokov a Hollywood usúdil, že je ten správny čas skúsiť túto značku opäť oživiť. Tentoraz dostala na starosť réžiu Elizabeth Banks a hlavné úlohy stvárnili Kristen Stewart, Naomi Scott a Ella Balinska.

Niektoré postavy sa dočkali zmien, napríklad John Bosley, klasický pomocník agentiek, je tu „rozdelený“ hneď na tri postavy. Tie stvárnia Elizabeth Banks, Djimon Hounsou a Patrick Stewart.

Podľa režisérky by v tomto prípade nemalo ísť o filmový reboot, ale o pokračovanie filmov z roku 2000 a 2003. Drew Barrymore, ktorá hrala v pôvodných filmov, je uvedená ako jedna z producentiek (ako producentka participovala už na predchádzajúcich snímkach).

Noví Charlieho anjeli sa tak môžu pochváliť slušným hereckým obsadením a schopným tímom tvorcov. Uvidíme, či sa im podarí dnešnú generáciu divákov zaujať. Dozvieme sa to už 14. novembra 2019.

Zdroj: wikipedia.org

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena nechala budúcim majiteľom svojho domu pod kobercom desivý darček


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME