Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Novinka v slovenských školách. Zvyšuje sa počet vymeškaných hodín, za ktoré žiaci nepotrebujú pečiatku od lekára

Novinka by mala začať platiť už čoskoro.


Ak si žiakom a ochorieš, môžeš z vyučovania vymeškať päť dní bez toho, aby si potreboval potvrdenie od lekára. Ako informuje televízia Markíza, „covidové pravidlo“ sa definitívne dostalo do školského zákona, ktorý parlament schválil tento týždeň. Školy tak dostali väčšiu kontrolu nad vymeškávaním hodín deťmi.

Ak spomenutú novelu podpíše prezidentka, táto novinka začne platiť od nového školského roka. Vyplýva z nej, že ak bude dieťa choré najviac päť po sebe idúcich vyučovacích dní, nepotrebuje ísť k lekárovi po potvrdenie. Ak bude choroba vážnejšia, pečiatka je potrebná. Pri predškolákoch platí sedemdňová lehota.

Mohlo by ťa zaujímať:

Tisíckam Slovákov nemusia fungovať mobilné dáta, toto je dôvod prečo. Operátor radí nereštartovať telefóny

Väčšia právomoc pre školy

Zákon zmení doterajšiu filozofiu, ktorá je dnes daná tak, že neprítomnosť žiaka ospravedlňuje rodič. Od septembra bude mať navrch škola. „Neprítomnosť žiaka ospravedlňuje škola na základe žiadosti zákonného zástupcu.“

„Sprísňuje sa v tomto znenie zákona, keďže rozhoduje škola, tak vyhodnocuje tie dôvody na vymeškané dni a hodiny,“ vysvetlil pre Markízu minister Ján Horecký. Prezidentka Združenia ZŠ Slovenska Eva Horníková pre Markízu povedala: „Vracia sa väčšia kompetencia škole, budeme môcť ako škola vyžadovať žiadosť, na základe ktorej hodiny ospravedlníme.“

Zatiaľ nie sú známe detaily a ani to, či budú musieť rodičia vypisovať formálne tlačivo. Konečné slovo bude mať ale škola.

škola, trieda, tabuľa, žiaci, žiak, Slovensko
TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje