Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 2.10.2023
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Novinka v zabezpečovaní? V Bratislave si niekto priviazal auto k streche obytného domu

Ľudská hlúposť nepozná hranice. Alebo múdrosť?


Kreativite sa medzi nekladú a ľudia vedia niekedy prísť s naozaj (ne)premyslenými činmi. Asi nezávisí od toho, o akú národnosť ide, no Slováci vôbec nezaostávajú v rebríčku bizarností. Každý deň sa v médiách objaví správa o bombastickom nápade niektorého nášho obyvateľa. O najnovšom informoval portál Nový čas.

Aktuálne sa internetom šíri fotka z hlavného mesta, konkrétne z časti Dlhé diely. Niekto odfotografoval netradičným spôsobom zabezpečený štvorkolesový dopravný prostriedok. Auto s mimobratislavskou značkou bolo priviazané dvomi horolezeckými lanami vedenými od kolies k streche neďalekého obytného domu.

Čo na to polícia?

„Nový spôsob zabezpečenia auta proti krádeži v Bratislave na Majerníkovej ulici,“ napísal autor fotografie. Samozrejme, že sa obrátil aj na mestskú políciu, keďže zabezpečovacie zariadenie do značnej miery ohrozovalo okoloidúcich chodcov. Podľa denníka bola odpoveď kompetentných taká, že chodci môžu laná podliezť.

„V tomto prípade ide o špecifickú situáciu. Z fotografie nemožno presne určiť, či ide práve o zabezpečenie vozidla proti krádeži, alebo tam bol iný zámer osoby, ktorá laná upevnila o auto a budovu,“ informovala hovorkyňa Mestskej polície Barbora Krajčovičová.

Mladík si nechal zväčšiť prirodzenie, dopadlo to tragicky. Prípad je však ešte bizarnejší

Mohlo by ťa zaujímať:

Mladík si nechal zväčšiť prirodzenie, dopadlo to tragicky. Prípad je však ešte bizarnejší

„Z nášho pohľadu lanami natiahnutými priamo cez chodník by mohlo ísť o vytvorenie prekážky cestnej premávky, čím by mohla byť nielen obmedzená, ale aj ohrozená bezpečnosť chodcov,“ dodala hovorkyňa pre Nový čas s tým, že ihneď po obdržaní fotografií bola na miesto vyslaná hladka. Takto zabezpečené auto tam však už nenašla.

Mestská polícia vyzýva ľudí, aby podobné veci nerobili, keďže tým ohrozujú bezpečnosť premávky a životy okoloidúcich ľudí. Ak by totiž tadiaľto prechádzal človek sústredený na niečo iné alebo vodič kolobežky, z obyčajného žartu by sa stala tragédia.

Tieto slová potvrdil aj dopravný analytik Ján Bazovský a dodal, že „by bolo vhodné aj preveriť zdravotnú spôsobilosť daného vodiča, ktorý si takto zabezpečil vozidlo.“

Bratislava auto strecha
Shutterstock

Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.