Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©Sony Pictures / MovieStillsDB

Novinky zo sveta Spider-Mana: Aká budúcnosť čaká na tohto ikonického superhrdinu?

Zhrnutie najdôležitejších informácií o ďalšom pôsobení Spider-Mana v budúcich projektoch od Marvelu.

Máme za sebou premiéru dlhoočakávaného animáku Spider-Man: Across The Spider-Verse (Cez paralelné svety), ktorý stále dominuje kinám po celom svete. Naďalej sa teší čoraz väčšej obľube medzi fanúšikmi Marvelu, ale aj mimo neho. Miles Morales si tak so svojím Spider-Manom získal srdcia mnohých ľudí, čím sa vymanil z tieňa hlavného Spider-Mana Petra Parkera.

Vďaka tejto skutočnosti v kombinácii so stúpajúcou popularitou druhého pokračovania Spider-Verse odhalili tvorcovia niekoľko noviniek a zaujímavostí zo sveta Spider-Mana, ktorý je stále súčasťou dvoch filmových gigantov – MCU (Marvel Cinematic Universe) a Sony Pictures s ich SSU (Sony’s Spider-Man Universe).

Miles Morales po Across The Spider-Verse dostane vlastný živý hraný film

Nasledujúca časť článku môže obsahovať SPOILER k snímke Spider-Man: Across The Spider-Verse.

Po slávnostnej premiére spomínaného druhého pokračovania Spider-Verse bolo odhalené, že Miles Morales po svojom druhom dobrodružstve v Marvel univerze dostane, po vzore svojho filmového kolegu Toma Hollanda, vlastný živý hraný film. V hlavnej úlohe sa v ňom objaví taktiež herec s afroamerickými koreňmi.

Ako počas slávnostnej premiéry potvrdila jedna z hlavných producentov filmu Amy Pascal, Milesove predstavenie je už veľmi blízko. Avšak, pre mnohých fanúšikov, ktorí dúfajú v podobne prepojený svet ako v MCU, bude určite veľkým sklamaním, že tento projekt by nemal byť súčasťou prepojeného sveta SSU.

Novinky zo sveta Spider-Mana: Aká budúcnosť čaká na tohto ikonického superhrdinu?
Columbia Pictures / MovieStillsDB

Prečo živý hraný film s Milesom Moralesom nebude súčasťou SSU a MCU?

Ako sme už mohli vidieť v prvom filme Spider-Man: Into The Spider-Verse, v tejto realite, kde sa Miles Morales stáva Spider-Manom, pôvodný Spidey (Peter Parker) vo veku 26 rokov po boji s Green Goblinom, Prowlerom a následne Kingpinom zomiera.

Podobné je to aj pri ďalších inkarnáciách Milesa Moralesa, kde sa zvyčajne stáva Spider-Manom až po smrti Petra Parkera, aby zachoval jeho odkaz. Najviac pravdepodobný dôvod, prečo sa Miles Morales nemôže objaviť v prepojenom svete SSU a MCU ako Spider-Man, je, že Peter Parker v tejto realite je relatívne mladý a hlavne stále žije.

Odporúčame prečítať:

Obľúbená pochúťka Slovákov zdražie. Koľko si za ňu tento rok priplatíme?

Tento fakt podporuje aj ďalšia skutočnosť, a to, že herec Tom Holland je aj naďalej súčasťou filmového sveta MCU ako hlavný Spider-Man, pričom až teraz budú mať fanúšikovia možnosť vidieť pravú akciu v prevedení vtipkujúceho samotára v novom obleku, ktorý by sa mal o niečo viac pridŕžať komiksovej predlohy.

Informácia o nezaradení Milesa Moralesa v jeho vlastnom živom hranom filme do širšieho prepojeného sveta sa však môže kedykoľvek zmeniť, keďže filmové štúdiá nie vždy pracujú presne podľa komiksovej predlohy. Z toho dôvodu existuje niekoľko relevantných možností, ako sa Miles môže stať súčasťou tohto obrovského filmového univerza.

Novinky zo sveta Spider-Mana: Aká budúcnosť čaká na tohto ikonického superhrdinu?
Columbia Pictures / MovieStillsDB

Spider-Woman sa po svojom debute tiež dočká vlastného projektu

Okrem potvrdenia, že Miles sa dočká vlastného živého filmového projektu, tvorcovia počas slávnostnej premiéry potvrdili ešte jednu informáciu. Sólo film dostane aj Spider-Woman. Film o pavúčej superhrdinke vyskytujúcej sa aj v snímke Cez paralelné svety údajne dorazí oveľa skôr, ako si myslíme.

Aktuálne je o projekte známych len veľmi málo detailov. Zatiaľ sa nevie, či pôjde o živý hraný film, alebo ďalší animák. Podobné je to aj s tým, kto stvárni hlavnú postavu Spider-Woman. Jej identitu v komiksoch prevzalo viacero ženských predstaviteliek, ako napr. Jessica Drew, Julia Carpenter alebo Gwen Stacy.

Spoločnosť Sony Pictures však už v roku 2020 informovala o možnom budúcom zapojení superhrdinky Spider-Woman prostredníctvom vlastného sólo filmu do širšieho prepojeného sveta, o ktorého réžiu prejavila záujem herečka a režisérka Olivia Wilde alebo Daisy Ridley.

Novinky zo sveta Spider-Mana: Aká budúcnosť čaká na tohto ikonického superhrdinu?
Columbia Pictures / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.