Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Sviatky pokoja a radosti (rozumej obžerstva a pijatiky) v tebe zanechali pocit, že by bolo vhodné nechať si podviazať žalúdok a konečne vymyslieť liek na opicu, no ešte je tu Silvester a týmto úspešne ukončíš túto dlho nekončiacu šnúru poldecákov domácej pálenky, kapustnice a šalátu. A hneď potom ako vytriezvieš môžeš začať plniť predsavzatia, ktoré si vykrikoval pomedzi ohňostroj ,,whoop whoop nový rok! Nové ja!“.

Nepijem!

Ak si permanentne naložený v liehu od 22. decembra niet sa čomu čudovať. Tvoj organizmus už nie je to, čo býval a tak poopičné stavy už len ťažko vykryješ. Liekom na opicu je nikdy neprestať piť! Ale to si nemôžeš dovoliť ani z pracovných a ani z rodinných dôvodov. Samozrejme, že piť určite budeš, ale už nie tak často a veľa. Dobre, tak teda nie tak veľa, ale určite častejšie. Kompromis.

memehub.sk (https://memehub.sk/post/83931)

Nefajčím!

Piskľavý zvuk z tvojich pľúc hneď prvé ráno – obed po Silvestri signalizuje, že si včera vyfajčil minimálne 40 cigariet. Príšerne smrdíš, všetky tvoje veci beztak musíš dať vyprať a tvoja nová prepálená bunda poputuje do koša. Ale hneď po tom ako ťa tvoja stvoriteľka zdr*e, že či ešte musíš pokaziť aj práčku okrem toho, že z teba razí ako zo suda, si ideš jednu zapáliť. Takú preventívnu na nervy, pretože si podľa jej slov nonstop naťahaný a neschopný vyvrheľ. Rozhodne budeš fajčiť menej, až kým sa znova neopiješ, ale krízové situácie si vyžadujú krízové opatrenia. A tak je jedna ciga pre tvoje zúbožené telo menšie zlo, ako začať nový rok s hádkou a výčitkami.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/weed-snoop-dogg-half-baked-3o6MbidBHt9raAjCIo)

Schudnem!

Až naprší a uschne. Vôbec nevieš ako na to, len sa držíš nejakých mystických diét, ak ti to aj teda vydrží dlhšie ako týždeň. A budeš dovtedy behať na páse, kým si neodpáliš kolená, veď podľa legiend je kardio tá jediná správna cesta. Po ťažko zhodenom kile sa musíš odmeniť mekáčom, až nakoniec prídeš na to, že bez sladkostí a fast foodu, fakt nedokážeš žiť a skončíš pri výhovorke, že aj tak ťa nik nechce a ak by aj chcel, mal by ťa mať rád pre tvoje srdiečko. Na množstve viscelárneho tuku, čo ti obrastá orgány, nezáleží. Avšak, prezradíme ti tajomstvo. Dá sa schudnúť a pritom aj sem-tam zhrešiť. Snáď ti to je dobrou motiváciou k tomu, aby si si o tom najprv niečo naštudoval a bol už konečne úspešný.

memehub.sk (https://memehub.sk/post/19044)

Budem cvičiť!

Niet väčšieho zárobku ako majú fitká počas prvých januárových dňoch. Permanentky len tak svištia vzduchom ako aj ty, premotivovaný človek vo fitness oblečení s dvadsiatimi doplnkami stravy, veď keď už cvičíš, tak so všetkým, čo k tomu patrí. Pre veľa ľudí je cvičenie istou formou sebahygieny, takíto ľudia sú viac odolnejší, netrpia tak často stresom a nebývajú ani tak často chorí. No a mať parádnu kondičku, to by ťa malo správne motivovať. Lebo spraviť si Tour de bar po meste a vypiť dokopy liter tvrdého nie je to, čím by si sa mal chváliť. A vždy sa v posilke odfoť, nech všetci vieme, že si tam bol!

https://memehub.sk/post/45770

Obmedzím sociálne siete!

Ale prv si pozriem všetky fotky po včerajšku, pohľadám, kde bol ex a ešte pridám poslednú selfie na rozlúčku. Prvú hodinu ťa síce sprevádza úžasný pocit slobody a nového začiatku, ale povedzme si úprimne. Do večera nevydržíš. Ak aj áno a táto očista ťa sprevádza aj naďalej, najbližšie, keď sa znovu prihlásiš do virtuálneho sveta, o tebe nebude nikto počuť minimálne dva dni, kým si prezrieš všetko, čo si zameškal a o čom ťa v screenshotoch informovalo tvoje najbližšie okolie. Kedže sme čoraz viac závislí na našich mobiloch, podporujeme ťa v tomto kroku. Bodaj by sa v novom roku rozhodlo skutočne žiť viac ľudí.

travelweekly.com (http://www.travelweekly.com.au/article/put-the-phone-down-the-best-mobile-free-vacays/)

Skončili sme!

Áno, lebo je to také jednoduché vymazať si zo života ľudí, ktorí ti ublížili. A práve takýto impulz, že sa niečo staré skončilo a nové začalo je ten, ktorý by nám mal pomôcť. No bohužiaľ, takto to nefunguje. Všetko má svoj čas a zlomené srdiečko, či zronené ego sa vylieči. Ale tá potupa…tá potupa, keď si ho na tých schodoch na Silvestra pred barom prosila, nech vám dá ešte jednu šancu ťa bude bolieť už navždy! Apropo, keď sa už nevieš odpútať od nejakého človeka aj napriek tomu, že začína nový rok, spomeň si aspoň na to, že ak by ťa mal rád tak ako ty jeho, neublížil by ti. Bodka. Vodka. Na zdravie. Na nový rok!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-relationship-ex-iVWns0A96aTWE)

Budem viac s rodinou!

Ak konečne odložíš ten telefón, zbavíš sa stresu a začneš si vážiť to podstatné, tak áno. Vidíme ako nám deti rastú, rodičia starnú, súrodenci si zakladajú rodiny a ty sem-tam melancholicky plačeš do vankúša, že si sa opäť za celý rok nikam nepohol a ostatní áno. Trávime až príliš málo času s našimi najbližšími a sedieť v kuchyni s telefónom v ruke, zatiaľ čo sa mamka vypytuje na tvoj deň nie je to pravé orechové, na čo myslíme. Nikdy nevieš, kedy príde tvoj posledný okamih v živote a uvedomuješ si to pri každom pohrebe, na ktorý musíš ísť. Písmenká vymenili rozhovory a ty sa radšej robíš chorým, ako keby si mal ísť na návštevu k starkej. Jedine ak napiekla tvoje obľúbené koláče, vtedy tam stepuješ pred dverami ako prvý.

memehub.sk (https://upload.emefka.sk/posts/84/14/8414.jpg)

Žiadna prokrastinácia!

S tou bojuješ pravidelne, minimálne každý pondelok. Nič viac ti neželáme, len sa fakt vymotať z toho bludného kruhu. Lebo aj po prečítaní jednej strany učiva je problém opäť raz nepozrieť na telefón. Lebo ešte jedna časť seriálu ti prospeje, veď je predsa v angličtine. Lebo písať si s ňou do rána je určite momentálne prednejšie ako spánok. A nie je predsa tvoja vina, že si učitelia myslia, že prázdniny sú na to, aby si vypracoval 4 projekty a dobral polročné učivo. A ak už náhodou od zajtra znova klasicky pracuješ, tak si musíš ešte oddýchnuť a zahniezdiš sa bez zmeny ešte hlbšie do pohodlného gauča. Veď to novoročné naštartovanie ešte počká a aj tak si na seba hrdý, pretože často v práci nepohneš ani prstom a všetko ti krásne prechádza.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/julesm-3ohhwtlSDuzxGfBZMA)

Začnem šetriť!

Už ťa nebaví žiť od výplaty k výplate a čím si starší, tým viac si uvedomuješ, aké veľké sklamanie si pre tvoju rodinu. Ťažko je žiť ľahko a máš istý štandard, však? Fitko, solárko, kávičky, stravovanie sa vonku, sem-tam poldecko, nákupy, no nech sa tí tvoji príbuzní nečudujú, že si po dvoch týždňoch vždy švorc. Aj tohto roku si opäť nebol nikde na dovolenke, nič zaujímavé si nevidel ani nezažil. Nedal si si novú kérku a ani nenašporil na auto. Ďalší rok sa to zmení. Zaprisahal si sa, že si budeš odkladať peniažky, hoc by to malo byť len euro denne. Už ich máš desať, vau, blahoželáme! Ale narážaš na zradné novoročné zľavy a uvedomíš si, že tie nové boty fakt potrebuješ!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/94EQmVHkveNck)

Nájdem si lásku!

Ako je to dočerta možné, že aj ten najohavnejší človek v tvojom okolí má svoju lásku a ty, celkom schopný pohľadný šuhaj, nie? Držanie celibátu ti neprospieva, vyzerá to tak, že si za chvíľu budeš musieť platiť za sex. Ak si žena, práve rozmýšľaš nad kúpou prvej mačky. Ale vlastne nie, bol to len okamih zúfalstva a nervového zrútenia. Ty predsa vieš, že tohto roku to príde! Nielen láska, ale rovno manželstvo, deti, dom, auto a vysnívané šťastie, po ktorom tak túžiš. V auguste zrejme znížiš svoje nároky na niekoho, kto ťa aspoň objíme a v novembri sa zamiluješ do človeka, ktorý ťa aspoň pozdraví. Vyznáš mu svoje city, ten ťa vysmeje a tak ďalší rok ukončíš v depresii, že sú všetci hajzli. Láska je veru retardovaná.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť