Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Nový film Leonarda DiCapria zbiera nadšené recenzie. Podľa kritikov v ňom predvádza najlepší výkon kariéry

Film Killers of the Flower Moon si budeme môcť vychutnať aj v našich kinách.


Mimoriadne lákavá novinka Killers of the Flower Moon, v ktorej si hlavnú rolu zahral Leonardo DiCaprio, si v týchto dňoch odbila premiéru na prestížnom festivale v Cannes. Tam ju diváci odmenili 9-minútovým potleskom a následne začali vychádzať nadšené recenzie.

Ako píše aj portál Unilad, drsná historická kriminálka Martina Scorseseho je podľa kritikov strhujúcim zážitkom. A samotný DiCaprio v nej vraj predvádza najlepší výkon svojej kariéry. Čo je vzhľadom na to, koľko skvelých výkonov na konte má, veľmi silné tvrdenie, podľa recenzentov ale jednoznačne zaslúžené.

David Ehrlich z portálu IndieWire podotkol, že práve na DiCapriovom výkone film do veľkej miery stojí. Herec v úlohe Ernesta Burkharta podľa neho predviedol veľmi presný a nekompromisný výkon, aký sme uňho ešte nevideli. S tým súhlasila aj Ester Zuckerman z The Daily Beast, ktorá zaradila DiCapriov výkon medzi jeho najlepšie.

Killers of the Flower Moon, Leonardo DiCaprio, film, recenzia, pozitívne ohlasy
MovieStillsDB / AppleTV+ / Paramount Pictures

Drsný príbeh záhadných vrážd

Snímka Killers of the Flower Moon rozpráva o 20. rokoch 20. storočia, keď v Spojených štátoch dôjde k záhadným vraždám príslušníkov indiánskeho kmeňa Osedžov. Rozbieha sa masívne vyšetrovanie FBI pod vedením J. Edgara Hoovera. Vypátrať vinníkov však vôbec nebude jednoduché.

Film vychádza zo skutočných udalostí, ktoré vo svojej non-fiction knihe opísal David Grann a ktorá vyšla aj v slovenčine pod názvom Vrahovia mesiaca kvetov.

Okrem DiCapria uvidíme aj Roberta De Nira, Lily Gladstone, Jesseho Plemonsa, Brendana Frasera, Johna Lithgowa, Tantoo Cardinal, Scotta Shepherda, Louisa Cancelmiho či Jasona Isbella. Snímka má masívnych 206 minút, takže sa očividne môžeme tešiť na poriadne výživný filmový zážitok.

Trailer, ktorý dorazil len pred niekoľkými dňami, vyzerá famózne, takže sme radi, že Killers of the Flower Moon zbiera aj výborné ohlasy. Do našich kín dorazí 19. októbra tohto roka.

YouTube video

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje