Nedeľa 24.10.2021
sk
Kvetoslava
cz
Nina

Štúdio Walt Disney už dlhé roky patrí k najväčším hráčom na filmovom trhu. Pravidelne do kín posiela úspešné hity a jeho predstavitelia sa rozhodli poriadne oprášiť aj kultové kreslené rozprávky zo svojho bohatého portfólia.

Už sme dostali snímky ako Kniha džunglí či Kráska a zviera, ktoré sa stali miláčikmi divákov aj kritikov. Niet preto divu, že Disney plánuje do kín poslať ďalšie prerábky svojich klasických animákov. V nasledujúcom článku sa spolu pozrieme na 11 najočakávanejších.

Dumbo

Kultový lietajúci sloník Dumbo dorazí do našich kín pod režisérskym vedením Tima Burtona. Ten je dnes už legendárnym režisérom, ktorý má na svojom konte niekoľko veľkých hitov. Aj v novej verzii sa stretneme so známym sloníkom, ktorý sa narodí v chudobnom cirkuse a kvôli svojim veľkým ušiam sa stane terčom posmechu.

Potom sa však zistí, že Dumbo dokáže lietať a to by mohlo krachujúci cirkus zachrániť. Zároveň sa však o talentovaného sloníka začnú zaujímať aj nebezpečnejší ľudia. V hlavných úlohách sa predstavia Eva Green, Michael Keaton, Danny DeVito a Colin Farrell. V slovenských kinách si snímku vychutnáme 28. marca 2019.

Aladin

Nového stvárnenia sa dočká aj klasický príbeh o dobráckom zlodejíčkovi Aladinovi. Ten nájde tajomnú lampu, ktorú obýva magický džin. Aladinovi je ochotný splniť tri želania, čo mladík využije na to, aby sa dostal do blízkosti krásnej princeznej Jasmine.

Okrem toho však bude musieť bojovať aj so zlým mágom Jafarom. Réžie novej verzie sa chopil Guy Ritchie a hlavné úlohy si strihnú Mena Massoud, Will Smith, Naomi Scott či Billy Magnussen. Slovenská premiéra nás čaká 23. mája (květen) 2019.

Leví kráľ

Leví kráľ patrí bez debaty k jednej z najúspešnejších (a možno aj najlepších) disneyoviek, takže je logické, že jeho nová verzia púta veľa pozornosti. Očakávania fanúšikov sú vysoké a zatiaľ sa skutočne zdá, že dostaneme nádhernú nostalgickú pecku. Režíruje overený Jon Favreau, ktorý mal prsty už v úspešnej Knihe džunglí.

V príbehu budeme opäť sledovať mladého Simbu, ktorý bude musieť zápasiť s nástrahami svojho zlého strýka Scara. Postavám prepožičajú hlasy takí skvelí herci ako Donald Glover, Seth Rogen, Jameas Earl Jones, Billy Eichner, Keegan-Michael Kelly, Chiwetel Ejiofor či Beyoncé. Na Slovensko snímka dorazí 18. júla 2019.

Lady a Tramp

Nová verzia animovaného filmu Lady a Tramp je už v post-produkcii a pôjde o mix hraného a digitálneho animovaného filmu (na štýl Dumba či Knihy džunglí). Pôvabný ľúbostný príbeh aristokratickej psej slečny Lady a túlavého psa Trampa režíruje Charlie Bean a ústredným hlavným hrdinom svoje hlasy prepožičajú Tessa Thompson a Justin Theroux.

Okrem nich sa vo filme objavia aj Kiersey Clemons, Benedict Wond, Janelle Monáe a Ashley Jensen. Americká premiéra Lady a Tramp je stanovená na 4. októbra 2019, dátum slovenskej premiéry, žiaľ, zatiaľ nepoznáme.

Mulan

Budúci rok na jar nás poctí svojou návštevou aj hrdinská Mulan. Tá sa bude v známom príbehu vydávať za muža, aby mohla nastúpiť do armády a brániť rodnú Čínu pred nájazdmi Hunov. Na režisérskej stoličke sedí Niki Caro v hlavných úlohách uvidíme najmä čínskych hercov, ako Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li či Li Gong. Premiéra je momentálne naplánovaná na 26. marca 2020.

Vládkyňa zla 2

Vládkyňa zla z roku 2014 nám v hranej podobe prerozprávala príbeh o Šípkovej Ruženke a keďže išlo o obrovský hit, môžeme sa tešiť na pokračovanie. Čo sa týka príbehu, zatiaľ toho veľa nevieme.

Podľa všetkého by sa film mal venovať skúmaniu komplexného vzťahu medzi čarodejnicou Zlorianou v podaní Angeliny Jolie a mladou Aurorou, ktorú si opäť zahrá Elle Fanning. Okrem nich uvidíme aj Juno Temple, Michelle Pfeiffer či Eda Skreina. Na Slovensku si snímku vychutnáme od 30. apríla 2020.

Pinocchio

Nesmrteľný príbeh o drevenom chlapcovi Pinocchiovi, ktorý sa chce stať skutočným človekom, tiež dostane nový kabát. Zatiaľ vieme len toľko, že o réžiu sa s najväčšou pravdepodobnosťou postará skúsený remeselník Ron Howard a rolu Geppeta, teda muža, ktorý Pinocchia vytvoril, si strihne Robert Downey, Jr.

Zaujímavosťou je, že vlastnú verziu Pinocchia chystá aj kultový režisér Guillermo del Toro, v tomto prípade však pôjde o bábkový muzikál. Dátum premiéry disneyovskej verzie zatiaľ nepoznáme.

Peter Pan

Pôvabná rozprávka o chlapcovi, ktorý nechcel vyrásť a v magickej Krajine-nekrajine so svojimi priateľmi bojoval proti zákernému kapitánovi Hookovi, má zatiaľ určeného len režiséra. Bude ním veľký talent David Lowery, podpísaný napríklad po rodinnou fantasy Pete a jeho drak.

Momentálne netušíme, kto si zahrá hlavnú úlohu, ani to, kedy sa dočkáme premiéry. Pôvodný animák vznikol v roku 1953 a vychádzal z rovnomenného detského románu od J. M. Barrieho.

Malá morská víla

Nová verzia Malej morskej víly je tiež jedným z projektov, na ktoré sa teší množstvo fanúšikov. Adaptácia slávnej rozprávky Hansa Christiana Andersena, ako aj animovaného filmu z roku 1989, bola zatiaľ len oznámená, takže dátum premiéry je zatiaľ vo hviezdach.

Podľa posledných informácií ju zrežíruje Rob Marshall, ktorý je podpísaný napríklad pod minuloročnou úspešnou rozprávkou Mary Poppins sa vracia. Čo sa týka hlavnej úlohy, tak zatiaľ nič s istotou nevieme. V kuloároch sa však povráva, že tvorcovia by do úlohy Ariel radi obsadili Zendayu. Tak uvidíme.

Lilo a Stitch

Novej verzie sa dočká aj kvalitný animák Lilo a Stitch z roku 2002. Pri ňom však vieme len to, že o scenár sa postará Mike Van Waes, čo je pomerne zaujímavá voľba. Waes bude totiž pracovať aj na horore The Crooked Man z univerza V zajatí démonov.

Dohliadať budú producenti hraného Aladina, takže je predpoklad, že by sme sa mohli dočkať kvalitného zážitku. Na ďalšie informácie si však budeme musieť ešte počkať. Príbeh sa bude, pravdaže, točiť okolo malého dievčatka Lilo, do života ktorého vstúpi mimozemšťan menom Stitch.

Snehulienka

Pri tomto výbere nesmieme vynechať ani najklasickejšiu zo všetkých klasík, a síce Snehulienku. Snáď neexistuje nikto, kto by legendárny animák z roku 1937 nevidel. Išlo o vôbec prvý celovečerný animovaný film v histórii, a tak sa dalo čakať, že ho bude chcieť Disney oprášiť aj pre ďalšie generácie.

Bude to však nesmierne náročné a prípadný neúspech by fanúšikovia odpúšťali len veľmi ťažko. Zatiaľ sa nevie, kto sa postará o réžiu, na scenári však už pracuje Erin Cressida Wilson, ktorá napísala scenár pre úspešnú kriminálku Žena vo vlaku.

Titulná fotka: Walt Disney Pictures


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť