Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Nový remake Snehulienky zdvihol zo stoličky mnohých. Čo je na nej také kontroverzné?

Prvé zábery z pripravovanej hranej Snehulienky nemusia každého potešiť.


Pripravovaný hraný remake Snehulienky od Disneyho s herečkou Rachel Zeglerovou v hlavnej úlohe sa stretol s nepochopením zo strany fanúšikov, píše Forbes. Tí zrejme nedajú dopustiť na klasickú verziu rozprávky z roku 1937 – čo bol prvý celovečerný filmy od spoločnosti.

Fanúšikovia a kritici často odmietajú hrané remaky spoločnosti Disney. Podľa nich sú to len nové filmy, ktoré majú zarobiť fúru peňazí a vyvolať nostalgické spomienky. Taktiež sa podľa nich len zriedka vyrovnajú remeselnej kvalite pôvodných animovaných filmov.

Zatiaľ čo klasiky 90. rokov ako Kráska a zviera a Aladin sa ukázali ako dostatočne jednoduché na adaptáciu do hraného filmu, Disney má problémy so starými majstrovskými dielami ako Dumbo, Pinocchio a zrejme aj so Snehulienkou. Napokon, tieto filmy vznikli pred viac ako osemdesiatimi rokmi a kultúrne očakávania sa zmenili.

Premiéra novej Snehulienky by sa v USA mala konať v marci 2024. Dovtedy sa uvidí, či bude odpor pokračovať, alebo sa fanúšikovia spoločnosti Disney upokoja. Oficiálny trailer si môžeš pozrieť nižšie. A poďme sa spolu pozrieť, čo je na novej Snehulienke také kontroverzné.

YouTube video

Rasistické reakcie

Obsadenie hviezdy West Side Story Rachel Zeglerovej do úlohy Snehulienky vyvolalo po prvom ohlásení rasistické reakcie komentátorov. Domnievajú sa, že Zeglerová (pôvodom Kolumbijčanka a Poľka) nie je na túto úlohu dostatočne bledá, keďže princezná má podľa opisu pleť „bielu ako sneh“.

Zeglerová v rozhovore pre magazín Variety povedala, že si je vedomá reakcií ľudí. Uviedla, že „na Twitteri bola niekoľko dní v trende, pretože všetci ľudia boli nahnevaní“. Zeglerová ďalej zdôraznila, že „Snehulienka je v španielsky hovoriacich krajinách naozaj veľká vec“. Vyjadrila hrdosť na to, že hrá „latinskoamerickú princeznú“.

Na sociálnej sieti X, predtým známej ako Twitter, mladá herečka napísala: „Nesmierne si vážim lásku, ktorú cítim od tých, ktorí ma bránia na internete, ale prosím, neoznačujte ma v nezmyselných diskusiách o mojom obsadení. Naozaj, naozaj to nechcem vidieť. Takže prikladám tieto fotografie! Dúfam, že každé dieťa vie, že môže byť princeznou, nech sa deje čokoľvek.“

Snehulienku už nemusí zachraňovať princ

Je potrebné si aj všimnúť, že pripravovaný remake sa volá Snehulienka, a nie Snehulienka a sedem trpaslíkov. Vo filme má údajne vystupovať len jeden herec s dwarfizmom, pričom jeho šesť spoločníkov majú hrať herci, ktorí netrpia trpasličím vzrastom, čo sa tiež stretlo s nepochopením zo strany fanúšikov Disney.

V septembrovom rozhovore pre Variety Rachel hovorila o zmenách, ktoré boli vykonané v predlohe príbehu, a zdôraznila, že „už nie je rok 1937“ a Snehulienku „nezachráni princ“. „Taktiež nebude snívať o pravej láske, ale o tom, že sa stane vodkyňou, o ktorej vie, že ňou môže byť,“ vyhlásila herečka.

V ďalšom rozhovore opísala krásneho princa, ktorý prebudí spiacu Snehulienku bozkom, ako „chlapa, ktorý ju doslova prenasleduje“. Túto časť príbehu označila za „divnú“ a povedala, že „v tejto verzii to nebude“.

Určite si prečítaj:

Nórsky remake kultovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku sa predstavuje v prvej ukážke

Zeglerová tiež zažartovala, že scény, v ktorých vystupuje princ, „by mohli vystrihnúť“, a dodala: „Ktovie? Je to Hollywood, baby.“

Do rozhovoru sa zapojil aj David Hand, syn pôvodného režiséra Snehulienky z roku 1937. 91-ročný muž, ktorý predtým pracoval ako dizajnér pre spoločnosť Disney, pre denník The Telegraph uviedol, že samotný Walt Disney by nesúhlasil so zmenami, ktoré sa urobili v pôvodnom príbehu.

Menia príbehy, menia myšlienkové pochody postáv, jednoducho to už nie sú pôvodné príbehy. Vymýšľajú nové woke veci a mne sa nič z toho nepáči,“ povedal Hand.


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.