Nový rok v kinách začne strachom. Čaká nás totiž lákavý a mrazivý horor Nenávisť

Keď niekto zomrie v šialenom hneve, zrodí sa desivá kliatba.

Zdroj: Itafilm

Ako lepšie začať nový rok než nejakým dobrým hororom? Pokiaľ už teda máš dosť otravných osláv a všadeprítomnej pohody, iste ťa poteší, že do našich kín prichádza pochmúrny horor Nenávisť.

V centre príbehu bude stáť tajomná kliatba. Hovorí sa totiž, že ten, kto zomrie v náručí ohromného hnevu, po sebe zanechá temnú nadprirodzenú silu. Tá sa usídli na mieste smrti, najčastejšie v dome.

Do jedného takéhoto domu sa nasťahuje aj detektívka Muldoon. Tá však na žiadnych démonov ani duchov neverí. Lenže temné sily sa začnú prebúdzať a detektívka sa ocitne v šialenom súboji proti temnote. Je však rozhodnutá zastaviť kliatbu za každú cenu.

Pokiaľ sa ti námet filmu zdá povedomý, tak sa nemýliš. Ide totiž o ďalší reboot slávnej hororovej značky z Japonska. Prvý diel tam bol natočený v roku 2000 a odvtedy sa fanúšikovia dočkali mnohých pokračovaní. Látka neobišla ani Ameriku. V roku 2004 sme sa dočkali americkej verzie, ktorú režíroval režisér japonského originálu Takaši Šimizu. Ten následne v roku 2006 natočil aj dvojku.

Teraz sa o reinkarnáciu úspešnej značky pokúsi mladý Nicolas Pesce, ktorý na seba upozornil skvelým artovo ladeným hororom The Eyes of My Mother a mrazivým kúskom Piercing. Zdá sa teda, že látka je v schopných rukách. Ako producent navyše dohliada kultový Sam Raimi. V hlavných úlohách sa predstavia Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Demián Bichir a Jacki Weaver. Sme zvedaví, ako sa Pescemu tento kúsok vydarí.

Doteraz sa profiloval skôr ako tvorca náročnejších žánroviek, takže Nenávisť je jeho prvým krokom k mainstreamovejšiemu hororu. Bude zaujímavé sledovať, či svoj originálny rukopis uplatní aj pri tomto projekte. Pevne veríme, že áno a trailer zatiaľ pôsobí príjemne mrazivo a lákavo.

Snáď sa teda hneď začiatkom nového roka dočkáme prvého kvalitného hororu. Slovenská premiéra je naplánovaná na 2. januára 2020.

Itafilm

Zdroj: Itafilm

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
22 decentne iritujúcich problémov, s ktorými sa potýka každá žena

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME