Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Ako lepšie začať nový rok než nejakým dobrým hororom? Pokiaľ už teda máš dosť otravných osláv a všadeprítomnej pohody, iste ťa poteší, že do našich kín prichádza pochmúrny horor Nenávisť.

V centre príbehu bude stáť tajomná kliatba. Hovorí sa totiž, že ten, kto zomrie v náručí ohromného hnevu, po sebe zanechá temnú nadprirodzenú silu. Tá sa usídli na mieste smrti, najčastejšie v dome.

Do jedného takéhoto domu sa nasťahuje aj detektívka Muldoon. Tá však na žiadnych démonov ani duchov neverí. Lenže temné sily sa začnú prebúdzať a detektívka sa ocitne v šialenom súboji proti temnote. Je však rozhodnutá zastaviť kliatbu za každú cenu.

Pokiaľ sa ti námet filmu zdá povedomý, tak sa nemýliš. Ide totiž o ďalší reboot slávnej hororovej značky z Japonska. Prvý diel tam bol natočený v roku 2000 a odvtedy sa fanúšikovia dočkali mnohých pokračovaní. Látka neobišla ani Ameriku. V roku 2004 sme sa dočkali americkej verzie, ktorú režíroval režisér japonského originálu Takaši Šimizu. Ten následne v roku 2006 natočil aj dvojku.

Teraz sa o reinkarnáciu úspešnej značky pokúsi mladý Nicolas Pesce, ktorý na seba upozornil skvelým artovo ladeným hororom The Eyes of My Mother a mrazivým kúskom Piercing. Zdá sa teda, že látka je v schopných rukách. Ako producent navyše dohliada kultový Sam Raimi. V hlavných úlohách sa predstavia Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Demián Bichir a Jacki Weaver. Sme zvedaví, ako sa Pescemu tento kúsok vydarí.

Doteraz sa profiloval skôr ako tvorca náročnejších žánroviek, takže Nenávisť je jeho prvým krokom k mainstreamovejšiemu hororu. Bude zaujímavé sledovať, či svoj originálny rukopis uplatní aj pri tomto projekte. Pevne veríme, že áno a trailer zatiaľ pôsobí príjemne mrazivo a lákavo.

Snáď sa teda hneď začiatkom nového roka dočkáme prvého kvalitného hororu. Slovenská premiéra je naplánovaná na 2. januára 2020.

Itafilm

Zdroj: Itafilm

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť