Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Nový sociálny experiment. Čo znamená, keď má niekto na Instagrame pri mene emoji hrušky?

Dáme čoskoro zbohom internetovým zoznamkám?


Čo máš napísané v profile na Instagrame? Nejaký duchaplný citát, ktorým si „nenápadne“ manifestuješ slávu a bohatstvo? Výrok z obľúbenej knihy? Alebo si si tam skrátka len pacol vlajočku Slovenska, aby si náhodou kvôli fotkám z dovolenky niekto nemyslel, že pochádzaš z nejakej exotickej krajiny?

Nuž, pokiaľ sa aktuálne obzeráš po novom partnerovi a online zoznamky ťa lákajú asi tak ako kúpeľ vo vnútri aktívnej sopky, možno by si mal zvážiť pridanie si nového emoji. Nie, nebude to baklažán alebo broskyňa, ako si možno čakal. Tým pravým ovocím je hruška. Tá sa totiž stala symbolom nového sociálneho experimentu, ktorý má v pláne zobrať svet útokom.

Definitívny koniec online zoznamkám?

Na internetovej zoznamke nie je ťažké rozoznať, kto sa chce zoznámiť, keďže odpoveď je jasná – všetci. Za jej hranicami je to už o trochu ťažšie. Presne to sa snaží zmeniť nový sociálny experiment s názvom pear°, ktorý vyzýva všetkých „single, ready to mingle“ ľudí, aby si do profilu na sociálnych sieťach hodili emoji hrušky.

Instagram, hruška, emoji, sociálny experiment
Instagram / úprava redakcie

Toto ovocie má dať ostatným najavo, že máš chuť zmeniť status slobodného na zadaného. Autori experimentu zároveň na trh uviedli gumené prstienky zelenej farby, ktoré majú slúžiť ako ekvivalent spomínaného emoji v reálnom živote. „V bare, vo vlaku, vo fitku či na kamarátovej svadbe. Noste ho kdekoľvek a spojte sa so svetom bez filtrov a aplikácií,“ píše sa na ich oficiálnom webe.

Experiment si na sociálnych sieťach vyslúžil spŕšku neurčitých reakcií. „Nepotrebujem emoji, ktoré povie mužom, že mi majú písať. Potrebujem emoji, ktoré im povie, že mi písať nemajú,“ vyjadrila sa jedna z používateliek Instagramu. „Táto doba je šialená. Ľudia, keď sa chcete zoznámiť, proste choďte von a s niekým sa porozprávajte,“ napísal zase ktosi ďalší. Aký máš na túto vec názor ty?

Instagram, hruška, emoji, sociálny experiment, aplikácia, mobil, telefón
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje