Nový Superman je bisexuál a má priateľa. V komikse tiež rieši pálčivé problémy súčasnosti

Syn Clarka Kenta a zároveň nový Superman Jon Kent má za sebou svoj coming out.

Zdroj: DC Comics

Už pred niekoľkými týždňami sme ti na EMEFKA priniesli správu o tom, že spoločnosť DC Comics pracuje na reprezentácii rôznych sexuálnych menšín. V minulom článku sme ti prezradili, že Robin, pomocník Batmana, je bisexuál. A ako uvádza portál IGN, svoj coming out má za sebou aj ďalšia postava z DC komiksov. Konkrétne ide o 17-ročného syna Clarka Kenta alias Supermana menom Jon Kent.

Ten v súčasných komiksoch prevzal štafetu svojho otca, obliekol si jeho kostým a stal sa novým Supermanom. V komikse Superman: Son of Kal-El č. 5, ktorý sa čoskoro dostane na pulty kníhkupectiev, je zároveň odhalená jeho sexuálna orientácia, ktorá je bisexuálna. Jon má dokonca aj priateľa v podobe Jaya Nakamuru, hackera, ktorý je jeho oddaným pomocníkom. Obaja sa v novom komikse aj prvýkrát pobozkali.

DC Comics

Dnešná doba queer postavám praje

Scenárista Tom Taylor sa vyjadril, že v minulosti sa viackrát pokúšal vydať príbehy s komiksovými postavami, ktoré by boli queer (teda mali by inú než heterosexuálnu orientáciu), ale podľa neho to bolo nepriechodné a nikto to nechcel riskovať.

„Teraz sme ale vo veľmi odlišnej a oveľa priaznivejšej dobe, než napríklad pred desiatimi či dokonca piatimi rokmi,“ zdôraznil. „Keď sa ma opýtali, či chcem napísať nového Supermana v DC univerze, vedel som, že ak by som nahradil Clarka ďalším heterosexuálnym belošským záchrancom, bola by to premrhaná príležitosť. Vždy som hovoril, že každý potrebuje svojich hrdinov a každý si zaslúži vidieť v týchto hrdinoch samého seba. Dnes tu teda máme coming out Supermana, najsilnejšieho superhrdinu na planéte.“

DC Comics

Zároveň dodal, že fanúšikovia uvidia Jona aj ako neistého chlapca, ktorý sa snaží nájsť samého seba. „Bude zaujímavé vidieť nielen to, ako sa snaží nájsť samého seba ako človek, ale aj ako celosvetový superhrdina v komplexnej atmosfére moderného sveta,“ povedal Taylor. V komikse sa tak dotkne tém klimatickej zmeny či utečeneckej krízy. Uviedol tiež, že dúfa, že trend obsadzovanie LGBT+ postáv v komiksoch bude pokračovať a že v budúcnosti sa nad tým už nikto nebude pozastavovať.

Čítaj ďalej: Známy hrdina a Batmanov pomocník Robin je bisexuál

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
22
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nevšimol si na stole mikrofón. Družba si počas prvého tanca neodpustil uštipačnú poznámku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME