Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Nový Superman našiel svojho režiséra a má už aj dátum premiéry. Kedy sa ho dočkáme?

Na novom supermanovskom filme sa už začína pracovať.


Ako to vyzerá s novým filmom o kultovom Supermanovi? Zdá sa, že celkom dobre, pretože práce na ňom sa pomaly, ale isto začínajú rozbiehať. A ako píše aj portál Collider, snímka Superman: Legacy už aj našla svojho režiséra. Bude ním James Gunn, ktorý stojí za komiksovkami Strážcovia galaxie či The Suicide Squad: Samovražedná misia.

Film by mal zároveň slúžiť ako reštart celého DC univerza, ktoré sa štúdiu Warner Bros. (priznajme si) príliš nepodarilo. Prvá kapitola nového DC vesmíru ponesie názov Gods and Monsters (Bohovia a monštrá) a postupne nám predstaví aj ďalších známych aj menej známych komiksových hrdinov (Batman, Supergirl, Swamp Thing či Robin).

Nový Superman našiel svojho režiséra a má už aj dátum premiéry. Kedy sa ho dočkáme?
MovieStillsDB / Warner Bros.

O čom film bude?

Tentokrát ale na celé univerzum bude dohliadať práve Gunn v spolupráci s Peterom Safranom a zdá sa, že majú o jeho smerovaní pomerne jasnú víziu. K snímke Superman: Legacy napíše Gunn aj scenár a zhostí sa aj úlohy producenta. O čom ale film vlastne bude? Máme sa pripraviť na ďalší origin slávneho hrdinu?

Nie tak celkom. Gunn zdôraznil, že nepôjde o klasický origin, hoci by sme mali Supermana spoznať v jeho začiatkoch. Režisér sa vyjadril, že by sa rád zameral na jeho korene a na to, čo ho utváralo v mladosti, či už na Kryptone, alebo na farme Kentovcov.

Hoci sa špekulovalo, že sa v úlohe opäť objaví overený Henry Cavill, ktorý Supermana stvárnil v niekoľkých snímkach, napokon sa štúdio rozhodlo pre iného a mladšieho herca. Jeho meno zatiaľ nepoznáme, ale v poslednom čase sa ako favorit skloňuje Jacob Elordi, ktorý na seba upozornil v seriáli Eufória. Premiéra je naplánovaná na 11. júla 2025.

Nový Superman našiel svojho režiséra a má už aj dátum premiéry. Kedy sa ho dočkáme?
MovieStillsDB / HBO

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje