Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Nový trend? Zdravotníci natáčajú na TikTok svoje reakcie na smrť pacienta

Verejnosť nadšená nie je.


Práca v zdravotníctve môže byť nesmierne stresujúca. Lekári, sestry a ďalší personál každodenne prichádza do kontaktu s ľudskou bolesťou a utrpením. Niekedy dokonca aj so smrťou. Nie je to ľahké a každý človek si musí nájsť spôsob, ako sa s tým vyrovnať.

Jeden sa venuje umeleckej tvorbe, druhému stačí kontakt s rodinou, tretí športuje, štvrtý si vypestuje najčernejší zmysel pre humor, piaty slope a šiesty začne natáčať videá na TikTok. Na TikToku sa v uplynulých dňoch objavili videá od ľudí zo zdravotníctva, v ktorých filmujú svoju reakciu na smrť pacienta.

Troška cez čiaru?

Najmedializovanejším prípadom je video, ktoré pridala používateľka Olivia_tylerr33. Zrejme americkú zdravotnú sestru na ňom môžeme vidieť, ako za zvukov smutnej hudby plače na chodbe nemocnice po tom, ako jej údajne zomrel pacient.

Olivia svoj profil na TikToku zmazala, keďže ale vieme, že keď niečo zavesíš na internet, tak to len tak ľahko nezmizne, iní používatelia si video stiahli a pridali ho napríklad aj na Twitter. Vo vlákne sa objavilo niekoľko ďalších záberov z podobne ladených videí, takže nejde o výnimočný prípad.

Reakcia verejnosti

Na jednej strane môžeme takéto videá brať ako pohľad do života ľudí pracujúcich v zdravotníctve, ktorí to nemajú ľahké. Zároveň pre autora môže ísť o spôsob, akým prekonáva stres a smútok.

Na druhej strane sa však ozývajú hlasy iných zdravotníckych zamestnancov, podľa ktorých toto žiaden normálny človek nerobí a množstvo práce, ktorou je zahltený, mu na to ani nedáva priestor a čas. Rovnako ako bežní ľudia tieto TikToky nazývajú nevkusnými, neúctivými voči zosnulým a považujú ich za úbohú snahu získať pozornosť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť