Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

NR SR: Poslanci by mali rokovať o odvolaní ministra Budaja

Dôvodom na odvolanie ministra životného prostredia Budaja je podľa opozície nezvládnutie manažmentu medveďa hnedého, ktoré sa prejavilo na zvýšenom počte stretov aj útokov tejto šelmy na človeka.


 O zvyšovaní cien potravín a riešení vážnych sociálnych dopadov má dnes po 17:00 rokovať parlament na schôdzi, ktorú iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia a exkotlebovci z hnutia Republika.

V uznesení žiadajú vládu, aby do 15. júla tohto roka predložila parlamentu na základe zákona o cenách zoznam vybraných druhov základných potravín, pri ktorých zabezpečí regulácie cien. Na dosiahnutie tohto cieľa je podľa opozície ako jedno z vhodných opatrení zohľadnenie výšky marží. Ak parlament neodsúhlasí program schôdze, Smer-SD avizoval, že je pripravený odvolávať ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nom. OĽANO).

Predpokladá sa, že koalícia neschváli program schôdze o cenách potravín. Nasledovať má mimoriadna schôdza o odvolaní ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO) z funkcie. Dôvodom je podľa opozície nezvládnutie manažmentu medveďa hnedého, ktoré sa prejavilo na zvýšenom počte stretov aj útokov tejto šelmy na človeka. Mimoriadnu schôdzu iniciovali nezaradení poslanci z hnutia Republika a pridali sa aj poslanci strany Smer-SD.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť