O čom bude seriálový Pán prsteňov? Štúdio prezradilo prvé lákavé detaily

Pozrieme sa do Druhého veku a zrejme nás čaká aj návrat Saurona.

Zdroj: New Line Cinema / moviestillsdb.com

Kto sa trochu viac zaujíma o filmový a seriálový svet, iste vie, že pod hlavičkou štúdia Amazon sa momentálne nakrúca seriálový Pán prsteňov. Doteraz sme o tomto projekte mali len kusé informácie, to sa ale teraz zmenilo. Portál IndieWire, ktorý sa odvoláva priamo na Amazon, nám priniesol niekoľko informácií o tom, čo môžeme od tohto pozoruhodného projektu očakávať.

Už pred nejakým časom bolo oznámené, že seriálová verzia Pána prsteňov nebude opäť rozprávať príbeh knižnej trilógie J. R. R. Tolkiena. Je to logické, príbeh Froda a jeho priateľov, ktorí museli zničiť Jeden Prsteň, sme už videli dokonale sfilmovaný Peterom Jacksonom. V seriálovej verzii tak zamierime hlbšie do minulosti Stredozeme.

New Line Cinema

Príbeh sa bude odohrávať v Druhom veku

Konkrétne to znamená, že sa pozrieme do Druhého veku, teda tisíce rokov pred príbeh filmovej a knižnej trilógie. Tešiť sa môžeme na oblasti ako Númenor, Hmlisté hory či elfské hlavné mesto Lindon. Práve v týchto častiach Stredozeme by sa mala odohrávať hlavná časť celého príbehu.

Synopsia láka na epickú fantasy drámu, ktorá nám predstaví bájne kráľovstvá a ich zánik, nezvyčajných hrdinov a silné emócie. Okrem toho sa podľa Amazonu dočkáme aj „najväčšieho záporáka, ktorého Tolkien vymyslel a ktorý hrozí pokryť svet temnotou“.

New Line Cinema

Novinári usúdili, že oným „najväčším záporákom“ by mal byť Sauron, čo je logické, vzhľadom na to, že sa príbeh bude odohrávať v Druhom veku. Práve vtedy totiž Sauron začal upevňovať svoju moc, vytvoril Jeden Prsteň a bojoval proti Poslednému spojenectvu ľudí a elfov (tieto udalosti sme zhustené videli aj v prológu Spoločenstva prsteňa). Fanúšikovia a znalci Tolkienovho diela ale správne poznamenali, že tým „najväčším zlom Stredozeme“ je v skutočnosti Prvý temný pán Morgoth (nazývaný aj Melkor).

Kedy sa seriálu dočkáme?

„Na začiatku sa ocitneme v relatívnom mieri a s celou plejádou postáv, známych aj nových, ktoré musia čeliť obávanému znovuobjaveniu zla v Stredozemi,“ píše sa ďalej v oficiálnej synopsii. Na seriálovom Pánovi prsteňov pracujú J. D. Payne a Patrick McKay, pričom prvé dve epizódy zrežíruje talentovaný J. A. Bayona (Jurský svet: Zánik ríše).

Čo sa týka hercov, v hlavných úlohách sa predstavia Morfydd Clark (zahrá si Galadriel), Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi či Tom Budge. Zatiaľ nepoznáme dátum premiéry, ale odhaduje sa, že pri troche šťastia by sme sa seriálu mohli dočkať koncom tohto roku, prípadne v priebehu roka 2022.

New Line Cinema
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
21
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dizajnér vytvoril koženú termotašku, ktorá slúži na prepravu malého snehuliaka


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME