Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Kto sa trochu viac zaujíma o filmový a seriálový svet, iste vie, že pod hlavičkou štúdia Amazon sa momentálne nakrúca seriálový Pán prsteňov. Doteraz sme o tomto projekte mali len kusé informácie, to sa ale teraz zmenilo. Portál IndieWire, ktorý sa odvoláva priamo na Amazon, nám priniesol niekoľko informácií o tom, čo môžeme od tohto pozoruhodného projektu očakávať.

Už pred nejakým časom bolo oznámené, že seriálová verzia Pána prsteňov nebude opäť rozprávať príbeh knižnej trilógie J. R. R. Tolkiena. Je to logické, príbeh Froda a jeho priateľov, ktorí museli zničiť Jeden Prsteň, sme už videli dokonale sfilmovaný Peterom Jacksonom. V seriálovej verzii tak zamierime hlbšie do minulosti Stredozeme.

New Line Cinema

Príbeh sa bude odohrávať v Druhom veku

Konkrétne to znamená, že sa pozrieme do Druhého veku, teda tisíce rokov pred príbeh filmovej a knižnej trilógie. Tešiť sa môžeme na oblasti ako Númenor, Hmlisté hory či elfské hlavné mesto Lindon. Práve v týchto častiach Stredozeme by sa mala odohrávať hlavná časť celého príbehu.

Synopsia láka na epickú fantasy drámu, ktorá nám predstaví bájne kráľovstvá a ich zánik, nezvyčajných hrdinov a silné emócie. Okrem toho sa podľa Amazonu dočkáme aj „najväčšieho záporáka, ktorého Tolkien vymyslel a ktorý hrozí pokryť svet temnotou“.

New Line Cinema

Novinári usúdili, že oným „najväčším záporákom“ by mal byť Sauron, čo je logické, vzhľadom na to, že sa príbeh bude odohrávať v Druhom veku. Práve vtedy totiž Sauron začal upevňovať svoju moc, vytvoril Jeden Prsteň a bojoval proti Poslednému spojenectvu ľudí a elfov (tieto udalosti sme zhustené videli aj v prológu Spoločenstva prsteňa). Fanúšikovia a znalci Tolkienovho diela ale správne poznamenali, že tým „najväčším zlom Stredozeme“ je v skutočnosti Prvý temný pán Morgoth (nazývaný aj Melkor).

Kedy sa seriálu dočkáme?

„Na začiatku sa ocitneme v relatívnom mieri a s celou plejádou postáv, známych aj nových, ktoré musia čeliť obávanému znovuobjaveniu zla v Stredozemi,“ píše sa ďalej v oficiálnej synopsii. Na seriálovom Pánovi prsteňov pracujú J. D. Payne a Patrick McKay, pričom prvé dve epizódy zrežíruje talentovaný J. A. Bayona (Jurský svet: Zánik ríše).

Čo sa týka hercov, v hlavných úlohách sa predstavia Morfydd Clark (zahrá si Galadriel), Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi či Tom Budge. Zatiaľ nepoznáme dátum premiéry, ale odhaduje sa, že pri troche šťastia by sme sa seriálu mohli dočkať koncom tohto roku, prípadne v priebehu roka 2022.

New Line Cinema

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.