O dočasné útočisko vo štvrtok na Slovensku požiadalo 431 osôb

Od začiatku konfliktu prekročilo slovensko-ukrajinskú hranicu takmer 354-tisíc osôb.


O dočasné útočisko vo štvrtok na Slovensku požiadalo 431 osôb prichádzajúcich z Ukrajiny. Hraničnými priechodmi včera prešlo 682 mužov, 1 849 žien a 669 detí. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 245 policajtov, 73 hasičov, 101 colníkov, 322 vojakov, dvaja duchovní, 139 dobrovoľníkov, 21 príslušníkov zahraničných zložiek a 22 zamestnancov migračného úradu. Vypravili 37 autobusov, ktoré prepravili 348 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky. Vlakovou dopravou bolo prepravených 188 osôb. Za včerajší deň ubytovali 11 ľudí, voľné kapacity sú na úrovni 12 737.

Od začiatku konfliktu prekročilo slovensko-ukrajinskú hranicu takmer 354-tisíc osôb, štatút dočasného útočiska štát udelil už 70-tisíc utečencom.


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné