Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

O možnom zvýšení cestovného vo vlakoch sa podľa Doležala vzhľadom na rast cien energií treba rozprávať

Na zmenu taríf, alebo tarifnej politiky pre bezplatnú vlakovú dopravu, minister dopravy potrebuje mandát a súhlas celej koalície.


O možnom zvýšení cestovného v osobnej železničnej doprave vzhľadom na nárast cien energií je potrebné sa rozprávať. Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) o tom informoval s tým, že je to citlivá téma, pričom jedno z odporúčaní odborníkov na zvýšenie efektívnosti Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) bolo zvýšenie tržieb aj rastom cien cestovných lístkov.

„Musíme tú tému dať na stôl a musíme sa o nej rozprávať. Zatiaľ nemáme konkrétny návrh,“ povedal vo štvrtok Doležal vo vysielaní na sociálnej sieti. „Čo sa týka zmeny taríf, alebo zmeny tarifnej politiky smerom k bezplatnej vlakovej doprave, na to potrebujem mandát a súhlas celej koalície. Môžem to navrhnúť, môžeme sa o tom baviť, ale bez súhlasu koalície takýto krok neviem spraviť,“ uviedol minister dopravy.

Ešte predtým by podľa neho mohli byť zavedené manipulačné poplatky pri vydávaní lístkov, čo by malo motivovať ľudí, aby si ich kupovali cez aplikáciu v mobilnom telefóne. „Tým najzraniteľnejším, dôchodcom, to asi nespoplatníme, nie vždy budú vedieť pracovať so smartfónom,“ poznamenal Doležal. Tí, ktorí majú smartfón, a napriek tomu idú do kamennej pokladne si kúpiť lístok, by podľa ministra nejaký úkon mohli mať dodatočne spoplatnený.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť