Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Na Slovensku sa s blížiacimi sa parlamentnými voľbami stupňujú nechutné ataky, no politická kampaň môže vyzerať aj inak. Malé americké mestečko Fair Haven si bude voliť nového starostu a táto udalosť všetkých obyvateľov spája.

Tábory podporujúce jedného z dvoch kandidátov sa ukážkovo rešpektujú a nijako na seba neútočia. O formálny úrad starostu bojuje doterajší starosta cap Lincoln a psík Sammy, nemecký ovčiak pracujúci pre políciu. Obaja kandidáti sa tešia nesmiernej popularite a očakáva sa vyrovnaný duel, píše Snopes.

Aj keď je starostovský titul len formálny, voľby predsa majú svoj zmysel. Slúžia na zbieranie peňazí pre rekonštrukciu detského ihriska. Každý volič musí za svoj hlas zaplatiť jeden dolár a súčasne s kampaňou je spustený aj účet pre finančné dary.

Ďalším cieľom volieb je naučiť malé deti zaujímať sa o verejné veci. Starší ľudia majú pocit, že mladé generácie sa o politiku veľmi nezaujímajú, a preto hľadajú spôsob, ktorým by svojich potomkov motivovali už odmalička.

Či bude úspešnejší cap alebo psík, to sa dozvieme po voľbách, ktoré sa uskutočnia 3.3.2020.

Zdroj: snopes.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.