Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

O rodinu Vaša Patejdla bude postarané. Po spevákovi ostalo takéto dedičstvo v rozprávkovej sume

Rodine okrem iného nechal obrovskú vilu v Prahe.


Smrť legendárneho speváka zasiahla celé Slovensko. Vašo zomrel len 14 dní po odhalení rakoviny pankreasu a neostali po ňom len hity, ale aj veľké dedičstvo. V Prahe totiž vlastnil luxusnú vilu a za jeho spevácku kariéru mu ešte stále prichádzajú tantiémy v hodnote niekoľkých desiatok tisíc eur, informuje Nový Čas.

„Za dlhé roky, počas ktorých Vašo vytvoril mnoho hitov, mu chodia peniaze z tantiém. Ide o desiatky tisíc eur ročne,“ prezradil zdroj z okolia speváka. Tantiémy sa vyplácajú raz ročne a podľa autorského zákona majetkové práva autora k dielu trvajú od okamihu vytvorenia diela počas autorovho života a 70 rokov po jeho smrti. Práva pritom nadobúdajú jeho dediči.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zomreli na ňu Vašo Patejdl, Patrik Swayze či Alan Rickman. Tento druh rakoviny je rýchly a zákerný

Po presťahovaní sa do Prahy si dal Patejdl postaviť vilu, ktorá ho mala stáť 403-tisíc eur. Ide o veľký dom s rozsiahlym pozemkom a dokonca aj s bazénom. Býval v nej s druhou manželkou Milušou a ich synom Benjamínom. Okrem vily do dedičstva patrí aj hotovosť na účtoch, šperky, umelecké diela, automobil a všetky hmotné veci, ktoré Vašo vlastnil.

„V roku 2015 som sa druhý raz oženil a s manželkou sme riešili, kde sa usadíme. Nakoniec sme sa rozhodli pre Prahu. Hlavnú úlohu zohrávalo to, že som tu v poslednej dobe mal a stále mám viac pracovných príležitostí ako v Bratislave,“ uviedol pred rokmi pre CNN Prima NEWS.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.